“Бог простить і я прощаю!” Про сьогоднішню “Прощену неділю” розповідає о. Єлисей

Опубліковано в 15:59 Новини, У Пологах, У районі, Цікаво та корисно    313

Сьогодні, 10 березня, в останній день Масляної, та напередодні Великого посту, православні християни відзначають Прощену неділю.

Звідки пішла ця традиція і як правильно просити прощення і прощати інших? – пояснює журналістам ПІК Благочинний Пологівського району Православної церкви України священик Єлисей.

“Сьогодні Прощена неділя – останній день перед Великим постом. У православних існує певний звичай: у цей день треба просити вибачення за всі скоєні гріхи, спричинені образи тощо. Говорять “Вибач” або “Прости”, та чують у відповідь – “Бог простить і я прощаю”. Люди відчувають потребу в очищенні, переосмислюють своє життя – і це дуже добре, адже коли людина тримає зло, вона не зможе покаятися, а значить не буде почута Господом.

Великий піст – це час покаяння і душевного очищення і увійти в нього, затамувавши на когось образу, неправильно. У Прощену неділю вибачте всім своїм кривдникам і попросіть вибачення у тих, кого образили ви, це очистить вашу душу. Це не просто народна традиція, а церковна, в Євангелії від Матвія Ісус Христос говорив: «Якщо ви будете прощати людям гріхи їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний, а якщо не будете прощати людям провин їх, то і Отець ваш не пробачить вам провин ваших» – стверджує настоятель храму с. Басань.

Отже для тих, хто посварився, або тих, хто хоче позбавити себе тягара душевної образи, сьогодні гарний привід від щирого серця попросити пробачення у друзів, рідних, близьких, батьків та всіх всіх всіх. Посміхніться одне одному, скажіть щирі слова, обніміться, поплачте та почніть нове життя без образ сварок та непорозуміння.

Оля Белименко

Залишити відповідь