Будівля Пологівського залізничного вокзалу у мініатюрі – виріб талановитого земляка (ФОТО)

Опубліковано в 13:57 Новини, У Пологах, У районі, Цікаво та корисно    617

Пологівський край славиться своїми талановитими і працьовитими жителями.

Тож, ми із задоволенням продовжуємо розповідати про відомих, творчих, непересічних земляків, які своєю працею примножують славу рідного краю.

Багато хто знає Валерія Дорохова як добру, чуйну та відкриту людину.

Народився Валерій Олексійович у далекому Красноярську, переїхавши потім до Поліг, де і проживає на даний час.

Працює у Пологівському будинку дитячої та юнацької творчості керівником гуртка початкового технічного моделювання «Військово-історична мініатюра».

За його словами, ремеслом став займатися понад 6 років тому.

Своїх учнів, а їх у пана Валерія за рік буває 15-25 (за весь час – майже 100) навчає працювати з лобзиками, фанерою, папером, різноманітними фарбами й лаками, створюючи макети військової та цивільної техніки, солдат, будівель, іграшок тощо, переважно історичної тематики.

Валерій Дорохов зі своїми учнями неодноразово приймали участь у різноманітних конкурсах регіонального та Всеукраїнського рівнів, де займали призові місця.

Проте, нещодавно, майстер здивував всіх виготовленим макетом залізничної станції Пологи, який виглядає напрочуд дивовижним та точним відтворенням будівлі, що є однією з архітектурних пам`яток Пологівщини.

Завітавши на робоче місце до майстра, ми отримали відповіді на всі свої запитання.

– Пане Валерію, скажіть, як довго тривали роботи, і коли саме було закінчено макет залізничної станції Пологи

– Роботи тривали протягом трьох місяців і були повністю завершені 20 листопада цього року.

 – Чому Ви створили макет саме залізничної станції Пологи?

– Ідея створення цього проекту прийшла сама собою. До того ж, будівля Пологівського залізничного вокзалу є, на мою думку,  найвизначнішою архітектурною пам`яткою міста.

– Що підштовхнуло Вас до цього ремесла, яким був Ваш творчий шлях?

– У 10-му класі я відвідав Одеський морський музей, і мене вразили мініатюри, які були в ньому експоновані, особливо порівняння кают двох кораблів – старовинного та сучасного. Відтоді минуло багато часу, опісля служби в армії я працював воєнним керівником, викладаючи у школі військову підготовку. Одного разу, під час занять, учні сумували, бо тема уроку була важкою: ми вивчали будову бомбосховища. І мені раптово прийшла думка про те, як зробити урок більш наочним – я створив мініатюрну модель бомбосховища. З тих пір уроки стали набагато цікавішими. Тривалий час потому я не займався ремеслом, а вже коли був списаний у запас, створив макет артилерійської батареї зразка 1812 року, яка наразі експонується у Пологівському районному краєзнавчому музеї. Там є й інші наші вироби.

 – Валерію Олексійовичу, нам цікаво, які Ви маєте творчі плани на майбутнє?

– Конкретних планів не маю – всі ідеї народжуються спонтанно. Зараз правда планую створити модель самохідної артилерійської установки, але робота на стадії підготовки.

 – Що потрібно, щоб стати Вашим учнем? Можливо, якісь особливі якості?

– Потрібне бажання, і, велике терпіння. Найнетерплячіші уходять одразу. Самі стійкі – залишаються. Взагалі – якщо маєте бажання – варто обов`язково спробувати, і все вийде!

Валерій Олексійович запросив всіх бажаючих відвідати свій гурток, де в результаті навчання можна оволодіти поняттями, знаннями із столярної справи, матеріалознавства, інструментів та обладнання; сформувати практичні уміння і навички професійної діяльності у столярній справі, набути навичок роботи з матеріалами та інструментами, навчитися застосовувати отримані знання на практиці.

Він наголошує, що навчаючись у гуртку, учні поглиблюють свої знання з математики, фізики, хімії, креслення, набувають навичок трудової діяльності, засвоюють навички роботи з деревиною, її різновидами й декоративними властивостями, оволодівають спеціальною технікою та технологією.

Нам в свою чергу варто пишатися своїм талановитим земляком і його працьовитими руками.

Будемо чекати на нові вироби майстра, і обов`язково покажемо їх своїм читачам.

1 коментар на “Будівля Пологівського залізничного вокзалу у мініатюрі – виріб талановитого земляка (ФОТО)

  • В Доме Пионеров,в 80-е года Величко Анатолий Дмитриевич вёл кружок,на котором мы изготавливали действующий макет железной дороги.С вокзалами,тунелями,лесами и другими рельефными элементами

Залишити відповідь