Будьте обережні: підроблені 20-ки гуляють Пологами

У часи економічної кризи люди йдуть на все, щоб заробити зайву копійчину: хтось їде на заробітки, дехто шукає додаткову роботу, а деякі – займаються фальшивомонетництвом.

Днями пологівець розповів нам цікаву історію саме про фальшиві гроші.

Купляючи продукти у магазині однієї із торговельних мереж району, він, як завжди, перерахувавши здачу, яка складалася із декількох купюр по 20 гривень, пішов далі.

За декілька хвилин, розраховуючись двадцятками з тієї самої здачі в іншому магазині, продавчиня звернула увагу пологівця на те, що одна з двадцятигривневих купюр є несправжньою.

І справді, при детальному розгляді купюри виявилося, що на її площині відсутні рельєфні позначки, типові для справжнього грошового знаку. Але, водяні знаки та стрічка були надруковані так, що справжні та підроблені гроші на перший погляд майже неможливо розрізнити.

Чоловік, узявши несправжні 20 гривень, які отримав на здачу, повернувся до першого магазину.

Продавці одразу ж замінили підроблену купюру на справжню.

Вчинок продавців, справді, вартує поваги, проте, попереджаємо: для того, щоб не втрачати свої кровні гроші, варто бути уважними не тільки покупцям, але й продавцям, розраховуючись та беручі гроші, перевіряти їх справжність.

Якщо банкнота виглядає підозріло, краще одразу повернути її касиру магазину чи банку, не відходячи від каси. Якщо ж ви виявили підробку вже в гаманці, то слід діяти обережно.

Відповідно до інструкції Нацбанку, кожен касир банківської установи зобов’язаний примусово вилучити у клієнта фальшиві гроші. Більш того, якщо виявлено хоча б дві сумнівні банкноти або більше, він має негайно за телефоном (і не пізніше наступного робочого дня письмово) повідомити про це в поліцію.

Після того, як у власника відберуть фальшиві купюри йому мають вручити касовий ордер, скріплений підписом і печаткою працівника банку, який прийняв банкноти на експертизу, та довідки про вилучення банкнот для дослідження.

Тільки з повним пакетом документів у вас є шанс, по-перше — повернути гроші в повному обсязі, і, по-друге — захистити себе від підозр правоохоронних органів в умисному злочині (спробі збуту фальшивих купюр).

Визначати, фальшива банкнота чи ні, протягом п’яти днів має територіальне управління НБУ. Після цього банк зобов’язаний проінформувати клієнта про результати експертизи та ознайомити його під розпис з відповідним актом.

Якщо банкноти виявилися справжніми, то їх сума повністю відшкодовується. Фальшиві банкноти передаються до Міністерства внутрішніх справ і збиток, понесений їх власником — не компенсується.

Слід пам`ятати, що навіть за зберігання фальшивих купюр в Україні передбачена кримінальна відповідальність, не кажучи вже про збут та інші операції.

Якщо людина, виявивши підробку, сама звернулася до міліції, переслідування з боку правоохоронців не буде. Якщо ж намагатися збути купюру, знаючи, що вона фальшива, за це передбачена кримінальна відповідальність — до 12 років позбавлення волі.

Українська гривня має 17 ступенів захисту. Підроблені банкноти гривні мають дуже низьку якість, оскільки вони виготовляються з використанням копіювальної або комп’ютерної техніки, зокрема струменевих принтерів. І якщо просто уважно розглянути банкноту, можна одразу відрізнити підробку від справжньої банкноти.

Але для цього потрібно знати елементи захисту банкнот гривні, призначені для візуального контролю — це водяні знаки, захисні стрічки, рельєфне зображення, яке відчувається на дотик, приховані зображення та інші ознаки.

Найпростіший спосіб ідентифікації підробленої купюри — подивитися на світло. На світлій стороні банкнот на підроблених грошах часто відсутня мікропечатка із зображенням портрета.

Також на підроблених купюрах неозброєним поглядом можна зустріти помилки в назвах, заголовках і тексті, розміщеному поруч з портретами.

Під ультрафіолетовим освітленням великої температури фальшива банкнота втрачає колір. Під світлом детектора вона ніби зникає.

Під ультрафіолетовим світлом на купюрах можна побачити блискучу стрічку, а також додатковий знак з номіналом купюри. На підроблених такого знака немає.

Отже, в умовах кризи люди вдаються до всіляких хитрощів, щоб виробити, або збути підроблені гроші, тож, маємо бути пильними, коли мова стосується зароблених нами грошей.

Схожі публікації
15.11.2022

Темою цього відео стало дослідження як війна змінює життя людей та їх самих, як особистості. Чи важко кидати все та тікати від російської окупації? Що відчуваєш в цей момент? Скільки […]

15.11.2022

Реєстрація громадян на отримання грошової допомоги від МОМ НЕ здійснюється за умови, ЯКЩО ВИ: ЗАРЕЄСТРУВАЛИСЯ, АБО ВЖЕ ОТРИМАЛИ ФІНАНСОВУ ДОПОМОГУ ВІД БУДЬ-ЯКОЇ МІЖНАРОДНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ. Про це повідомляє: Простір Єдності Пологівського […]

06.11.2022

Вісім місяців триває війна, яка руйнує нашу країну, руйнує наше майбутнє, руйнує наші життя… Чи, може, не всіх? Чи, може, знайома з сусідньої вулиці, не являючи собою нічого особливого, нормально […]

06.11.2022

Вже 3 листопада Верховна Рада підтримала проєкт Державного бюджету на 2023 рік у другому читанні. За ним розмір мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму з 1 січня становитиме 6700 грн та […]

12.08.2022

Виїзд на тимчасово окуповану територію, а також переміщення вантажів (товарів) здійснюється у складі колон через визначений блокпост: с. Кам’янське. Формування колон для виїзду здійснюється на майданчику за адресою: вул. Оріхівське […]

28.07.2022

1 липня Верховна Рада України ухвалила закон щодо особливостей судового провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи в умовах воєнного чи надзвичайного стану та на тимчасово окупованих […]

27.07.2022

Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкти, які спрямовані на зміну оподаткування транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України. Йдеться про законопроєкти №7448, №7466, та №7468, які передбачають внесення […]

30.04.2022

Пані війна прийшла до нашої країни, 8 років вона панувала в зоні ООС, але наразі замахнулася на всю Україну. Простягла свої лапи вона й до нашого краю. Читачка надіслала нам […]

11.04.2022

Мурахи шкірою… Поетичний фронт теж існує! Лише вчитайтесь… Це вірші про наш край, про наших бійців, про наших волонтерів, наш народ та ворожу стидобу. Автор Марусій Андрій: * * * […]

08.04.2022

Додаток “Дія” під час війни кілька разів змінював перелік послуг та опцій. З’явилися нові функції, але водночас й перестали працювати деякі старі, через зупинку діяльності певних відомств та організацій. Та […]

07.04.2022

☝️Нагадуємо, де можна нас читати новини від ПІК ❇️ САЙТ: https://p-i-k.zp.ua/ ❇️ Вайбер: ♦️ ПІК-новини: https://invite.viber.com/?g2=AQABBqLmrkcVkElnJPkau8CdsFM7vg6zOjjYTWCeaUDvl1D48tRLkQNUIHawiKvx ♦️ ПІК-Запоріжжя: https://invite.viber.com/?g2=AQBlFCKu13V1f05EGIlIkfCqOLkk23Qnw1HIkphoQ5vYam9%2FnH6fmGzdb6pnUOH3 ♦️ ПІК-Мелітополь: https://invite.viber.com/?g2=AQBKhbd6VfUgs05D9%2FTG%2Fr6rIWnxtBOI3CK33wKLkbHscumIC4aNZatSfFgPAhz5 ❇️ Фейсбук: ♦️ ПІК-новини: сторінка https://www.facebook.com/PIKnoviniZP ♦️ Група […]

06.04.2022

У Нацполіції запрацювала телефонна «гаряча лінія» для родичів загиблих внаслідок військових дій рф в Україні Відтепер рідні загиблих від рук окупантів можуть звернутися за консультаціями та роз‘ясненнями щодо процедури їх […]