Будьте обережні: підроблені 20-ки гуляють Пологами

Опубліковано в 14:53 Актуально, Важливі, Новини, У Пологах, У районі    769

У часи економічної кризи люди йдуть на все, щоб заробити зайву копійчину: хтось їде на заробітки, дехто шукає додаткову роботу, а деякі – займаються фальшивомонетництвом.

Днями пологівець розповів нам цікаву історію саме про фальшиві гроші.

Купляючи продукти у магазині однієї із торговельних мереж району, він, як завжди, перерахувавши здачу, яка складалася із декількох купюр по 20 гривень, пішов далі.

За декілька хвилин, розраховуючись двадцятками з тієї самої здачі в іншому магазині, продавчиня звернула увагу пологівця на те, що одна з двадцятигривневих купюр є несправжньою.

І справді, при детальному розгляді купюри виявилося, що на її площині відсутні рельєфні позначки, типові для справжнього грошового знаку. Але, водяні знаки та стрічка були надруковані так, що справжні та підроблені гроші на перший погляд майже неможливо розрізнити.

Чоловік, узявши несправжні 20 гривень, які отримав на здачу, повернувся до першого магазину.

Продавці одразу ж замінили підроблену купюру на справжню.

Вчинок продавців, справді, вартує поваги, проте, попереджаємо: для того, щоб не втрачати свої кровні гроші, варто бути уважними не тільки покупцям, але й продавцям, розраховуючись та беручі гроші, перевіряти їх справжність.

Якщо банкнота виглядає підозріло, краще одразу повернути її касиру магазину чи банку, не відходячи від каси. Якщо ж ви виявили підробку вже в гаманці, то слід діяти обережно.

Відповідно до інструкції Нацбанку, кожен касир банківської установи зобов’язаний примусово вилучити у клієнта фальшиві гроші. Більш того, якщо виявлено хоча б дві сумнівні банкноти або більше, він має негайно за телефоном (і не пізніше наступного робочого дня письмово) повідомити про це в поліцію.

Після того, як у власника відберуть фальшиві купюри йому мають вручити касовий ордер, скріплений підписом і печаткою працівника банку, який прийняв банкноти на експертизу, та довідки про вилучення банкнот для дослідження.

Тільки з повним пакетом документів у вас є шанс, по-перше — повернути гроші в повному обсязі, і, по-друге — захистити себе від підозр правоохоронних органів в умисному злочині (спробі збуту фальшивих купюр).

Визначати, фальшива банкнота чи ні, протягом п’яти днів має територіальне управління НБУ. Після цього банк зобов’язаний проінформувати клієнта про результати експертизи та ознайомити його під розпис з відповідним актом.

Якщо банкноти виявилися справжніми, то їх сума повністю відшкодовується. Фальшиві банкноти передаються до Міністерства внутрішніх справ і збиток, понесений їх власником — не компенсується.

Слід пам`ятати, що навіть за зберігання фальшивих купюр в Україні передбачена кримінальна відповідальність, не кажучи вже про збут та інші операції.

Якщо людина, виявивши підробку, сама звернулася до міліції, переслідування з боку правоохоронців не буде. Якщо ж намагатися збути купюру, знаючи, що вона фальшива, за це передбачена кримінальна відповідальність — до 12 років позбавлення волі.

Українська гривня має 17 ступенів захисту. Підроблені банкноти гривні мають дуже низьку якість, оскільки вони виготовляються з використанням копіювальної або комп’ютерної техніки, зокрема струменевих принтерів. І якщо просто уважно розглянути банкноту, можна одразу відрізнити підробку від справжньої банкноти.

Але для цього потрібно знати елементи захисту банкнот гривні, призначені для візуального контролю — це водяні знаки, захисні стрічки, рельєфне зображення, яке відчувається на дотик, приховані зображення та інші ознаки.

Найпростіший спосіб ідентифікації підробленої купюри — подивитися на світло. На світлій стороні банкнот на підроблених грошах часто відсутня мікропечатка із зображенням портрета.

Також на підроблених купюрах неозброєним поглядом можна зустріти помилки в назвах, заголовках і тексті, розміщеному поруч з портретами.

Під ультрафіолетовим освітленням великої температури фальшива банкнота втрачає колір. Під світлом детектора вона ніби зникає.

Під ультрафіолетовим світлом на купюрах можна побачити блискучу стрічку, а також додатковий знак з номіналом купюри. На підроблених такого знака немає.

Отже, в умовах кризи люди вдаються до всіляких хитрощів, щоб виробити, або збути підроблені гроші, тож, маємо бути пильними, коли мова стосується зароблених нами грошей.

Залишити відповідь