Через захворюваність учнів, школи вводять карантин

Опубліковано в 17:07 Важливі, Новини, У районі, У регіоні    864

На 5-ому тижні (29.01 – 04.02.2018) у Запорізькій області зареєстровано 14315 випадків гострих респіраторних інфекцій. Показник захворюваності склав 807,3 на 100 тисяч населення, що нижче порогового рівня на 12% (поріг становить 920,6).

Як повідомили у Запорізькому обласному лабораторному центрі МОЗ України, діти до 17 років серед захворілих склали 76%. Максимальний показник захворюваності зареєстровано серед дітей вікової групи 0-4 роки – 4049,6 на 100 тисяч. За тиждень госпіталізовано 334 захворілих, у тому числі 247 (74%) – дітей.

У зв’язку з високим рівнем захворюваності дітей на ГРВІ повністю призупинено навчальний процес у 14 школах м. Запоріжжя, трьох школах Вільнянського району. Частково призупинено навчання учнів у 187 класах 46 шкіл м. Запоріжжя.  Також закрито 15 класів у чотирьох школах м. Енергодар та один клас – у  школі Мелітопольського району.

До переліку цих шкіл увішов і 1 загальноосвітній заклад Пологівського району. Але, як зазначили у відділі освіти Пологівської РДА, наразі карантину немає в жодній школі Пологівщини. Лише на 2 дні було призупинено навчальний процес у Федорівській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Летальних випадків від грипу та його ускладнень у поточному сезоні не зареєстровано.

За станом на 02.02.2018 проти грипу щеплено 19556 осіб.

За словами медиків, для профілактики грипу та інших ГРВІ важливо зменшити число контактів з джерелами інфекції, це особливо важливо для дітей. Не рекомендується активно користуватися міським громадським транспортом і ходити в гості, відвідувати місця масового скупчення. Треба пам’ятати – на свіжому повітрі заразитися грипом практично неможливо.

Важливо забезпечити в цей період собі і своїм близьким умови для дотримання режиму дня: достатній сон (не менше 7-9 годин), нормальне харчування (білків, які є головним джерелом харчування для імунної системи,  в раціоні у період грипозної загрози повинно бути не менше 12%-15%), температурний режим тощо.

Лікарі наголошують, якщо все-таки з’явилися симптоми захворювання, необхідно пам’ятати, що є можливості для зменшення негативних наслідків для здоров’я і життя. На сьогодні доступна численна кількість засобів, але важливо не випробовувати всі фармацевтичні препарати, а якнайшвидше звернутися до лікаря, який призначить необхідне лікування.

 

Залишити відповідь