Чому очільник області приїздив на Пологівщину?

Опубліковано в 11:54 Важливі, Новини, У районі, У регіоні    362

Днями, голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль приїзив з робочим візитом у Пологівський район та провів нараду з головами об’єднаних територіальних громад у ДНЗ “Федорівський центр професійної освіти”. Були присутні очільники, заступники нашого району та міста, голова Воскресенської ОТГ та інші.

У соцмережах голова Запорізької ОДА повідомляє:

Нині в Запорізькій області створено 47 об’єднаних громад. Реформа децентралізації влади, яка була ініційована Президентом України Петром Порошенко та активно підтримується Кабінетом Міністрів України і Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, це одна з найуспішніших реформ нашої держави. Перші громади в нашому регіоні були створені в 2015 році. За рік їх кількість подвоїлась, а нині Запорізький край посідає третє місце в державі за темпами створення ОТГ. Об’єднані громади підтримуються як на обласному, так і на загальнодержавному рівні. Субвенції на розвиток інфраструктури громад спрямовуються на оновлення і будівництво доріг, шкіл, дитячих садків, закладів охорони здоров’я, центрів надання адмінпослуг, освітлення вулиць, придбання спеціалізованої техніки. Звичайно, перехідний період не може проходити без певних проблем. Тож нині ми зібрались, аби обговорити питання, які виникають в керівників ОТГ.

Для успішного продовження реформи нині необхідне врегулювання розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади всіх рівнів.

Окрему увагу приділив проблемі підготовки кваліфікованих кадрів, які працюватимуть над розвитком громад. Запорізькі освітяни показали високий рівень втілення в життя реформ, навіть будучі першопрохідцями в певних питаннях. Нині перед ними стоїть завдання з розвитку нової української школи, а також детальної перевірки доцільності використання ресурсів. Також, варто приділити увагу створенню інклюзивно-ресурсних центрів, адже з 29 запланованих в регіоні, шість будуть створені в ОТГ. На місцях важливо працювати і над виділенням землі для будівництва нових амбулаторій.

Зі своєї сторони керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко звернула увагу керівників громад на важливість підготовки проектних пропозицій, які будуть надані до Мінрегіону. Адже для проектів Запорізької області заплановано більше 124 мільйонів гривень субвенцій з держбюджету. Пріоритетні напрямки: нова українська школа, медицина, створення ЦНАП та центрів безпеки.

Хочу наголосити, що для розвитку територій головам громад варто відійти від політики та розвивати території. Тільки під час спілкування ми можемо окреслити та оперативно вирішити проблемні питання. Я наголошую, що мої двері завжди відкриті для керівників громад. І першочергову увагу ми маємо приділяти не політичним, а соціальним питанням. Аби результатом реформи децентралізації став розвиток громади та розвиток села.

Залишити відповідь