“Чорні лісоруби” чи усе законно? Розслідування запорізьких ЗМІ

Опубліковано в 21:46 Важливі, Новини, У регіоні    598

11 жовтня на території Більмацького району Запорізької області правоохоронці зловили лісорубів, які незаконно вирубали сотні дерев. Дерева вирубували в захисній лісосмузі за межами села Дібров Більмацького району, яке межує з Пологівським районом. Там незаконно вирубали 382 дерев (ясен та акація). У зловмисників вилучили вантажні машини і чотири бензопили. На місці події було встановлено 12 осіб, незаконно вирубують дерева. Відомості внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч.2 ст.246 Кримінального кодексу України (незаконна вирубка лісу). Зараз, в суд направлено клопотання про накладення арешту на машини і предмети злочинної діяльності, сума збитку, нанесена державі, встановлюється, ведеться розслідування, інформує прес-служба прокуратури Запорізької області.

До редакції «Акценту» надійшли цікаві документи, з яких випливає, що в Запорізькій екологічної інспекції приховують масштаби вирубки дерев.

В кінці минулого року в с. Вербове Вільнянського району була в значній мірі проріджена лісосмуга. Роботи проводились фірмою «Лани України» (керівник Віктор Лещенко, депутат Вільнянської райради від БПП). В роботі було задіяно більше 10 одиниць сучасної техніки і близько 40 співробітників. Метою робіт було збільшення площі для сільгосппосівів. Роботи проводились по периметру всього поля. Раніше ширина посадки тат становила 50 м, після вирубки залишилося не більше 10 м. Деревина заготовлювалася на місці, пеньки відразу ж прибиралися, а територія незабаром вспахувалась.

Згідно відповіді за запит, поданий депутатом міськради Русланом Ярошенко, виявилося, що масштаби вирубки не такі вже й великі. В актах, складених екоінспекцією фігурує всього 369 дерев віком 30-35 років на площі близько 5 га. Сума збитку оцінена в 768 тис грн. У той же час з відео, яке потрапило в розпорядження редакції «Акценту» добре видно, що масштаби вирубки дерев значно більші. При бажанні перевірити масштаби катастрофи не складе труднощів – щільність насаджень там приблизно однакова. Кількість вирубаних дерев можна порахувати по звільненій площі виходячи з тої ділянки, де посадка ще залишилася. 

Цікаво також, що в запиті ставилося запитання про те, куди поділася деревина. Але у відповіді даної інформації надано не було.

За наявною інформацією, «зменшувати» кількість вирубаних дерев не є ініціативою рядових співробітників екоінспекції, але вони змушені це робити. Такі випадки трапляються неодноразово.

Тут виникає кілька питань – чи можуть такі дії пройти повз голови обласної екоінспекції Олександра Боровко? Хто ще замішаний в покриванні незаконної вирубки дерев в Запорізькій області? Чи буде встановлений реальний масштаб злочину і хто відповість за завдану шкоду державі? Куди поділися тисячі кубометрів деревини?

В минулому році повідомлялось про те, як відбувається вирубка лісосмуг в Запорізькому районі недалеко від с. Біленьке. У 2017 році відбувається те ж саме. Востаннє, у Більмацькому районі «чорні лісоруби» вирубали сотні ясенів та акацій. Такими темпами незабаром в Запорізькій області зовсім не залишиться лісосмуг.

Джерело: Акцент

Залишити відповідь