Чи багато наших земляків дотримуються постування?

Опубліковано в 16:10 Новини, У Пологах, У районі, Цікаво та корисно    283

11 березня цього року розпочався 48-денний Великий піст, який триватиме аж до Світлого Воскресіння Господнього.

Справді, зараз найблагодатніша пора церковного року. Цього періоду всі християни чекали з нетерпінням. Кожен знає, що це найкращий час для покаяття та примирення. Згідно християнських вірувань, саме в цей час Господь особливо чує наші молитви та звернення до нього.

“Піст – це немов ліки. Як тіло потребує лікування, так його потребує і душа” – говорить отець Єлисей Міхненко.

Великий піст – це пора для переосмислення, усвідомлення пройденого етапу життя, гідного приготування до зустрічі Воскресіння Ісуса Христа. Основна ціль посту – зупинитися, заглибитися у своє серце, знайти усе, що забруднило його та спробувати очиститися, щоб з чистим душевним станом вступити у Святу Пасху. Мета посту – хліб духовний, нове народження, весняне пробудження, перемога над дияволом, гострий меч гріхам” – додає благочестивий.

Журналам ПІК цікаво було почути від отця Єлисея – чи дотримуються більшість пологівців та жителів району постування в їжі? На поставлене запитання Єлисей Міхненко відповів неоднозначно:

“Я знаю багатьох половців та жителів району, які суворо дотримуються посту в їжі. Але відмова від жирної, важкої їжі є лише додатковою складовою у процесі постування. Не буде жодної користі від посту тому, хто стримує себе в їжі, проте робить негідні вчинки. На першому ж місці має бути примирення віруючого, його щирі молитви та добрі вчинки. Про те, що вірянин постує, він не повинен хвалитися іншим, навпаки він має скромно мовчати про піст душі своєї та тіла. Це дуже сокровенне питання, стосується виключно кожної людини. Проте, за церковними правилами, це має бути саме так. Створюйте такий собі “піст” у своїй душі повсякчас, а під час Великого посту і поготів” – говорить отець Єлисей.

Суть посту – людське очищення та всепрощення, підготовка до Великодня.

Оля Белименко

Залишити відповідь