Чи дотримуються прав внутрішньо-переміщених осіб у Пологівському районі?

Опубліковано в 20:12 Новини, У Пологах, У районі    472

Сьогодні, 13 вересня, у Пологівській РДА відбулось засідання круглого столу на тему: “Дотримання прав ВПО (внутрішньо-переміщених осіб)”. На порядку денному були актуальні питання:

  • Захист прав і свобод ВПО на рівні Пологівського району
  • Дотримання вимог чинного законодавства у роботі з ВПО Управлінням соціального захисту населення
  • Стан забезпечення соціальних виплат ВПО Пологівським об’єднаним управлінням пенсійного фонду України в Запорізькій області та Пологівським відділенням Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування.
  • Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат ВПО.
  • Допомога у вирішенні різного спектру питань ВПО Пологівською районною організацією ТЧХУ
  • Оцінка отримання необхідних послуг, життєзабезпечення на території проживання внутрішньо-переміщеними громадянами

Засідання провела Ірина Півень, заступник голови Пологівської РДА, яка зазначила, що подібні збори будуть проводитись раз на квартал, аби вирішувати нагальні питання, що стосуються внутрішньо-переміщених осіб.


Людмила Дорофєєва, заступник начальника Управління соціального захисту населення у Пологівському районі навела статистичні дані щодо кількості ВПО, яких (з 13 жовтня 2014 р. по 16 серпня) зареєстровано 9850, з початку 2017 року таких зареєстровано було 603 особи. Людмила Вікторівна зазначила, що поступово, кількість внутрішньо-переміщених осіб у нашому районі йде на спад.

На сьогоднішній день, 194 особи отримують щомісячну допомогу на проживання від Управління соціального захисту населення, і 25 осіб – соціальну допомогу (в основному – виплати державної допомоги на дітей).

– Фактично кожного дня в Управління соціального захисту населення прибувають інші переселені особи. Бувають такі, які змінюють адресу, але ми усіх, беззаперечно обслуговуємо, намагаючись перейнятись проблемами ВПО та знайшовши шляхи їх вирішення. – зазначила Людмила Вікторівна.

Окрім того, наразі близько 20 дітей ВПО безкоштовно навчаються у дошкільних навчальних закладах і близько 40 у загальноосвітніх. Вони також безкоштовно мають змогу навчатись у позашкільних закладах району (ДШМ, БДЮТ, ДЮСШ, та ін.).


До Пологівського об’єднаного управління Пенсійного фонду з початку проведення АТО, звернулось 8325 внутрішньо-переміщених осіб. Наразі, 1024 громадяни отримують пенсію як ВПО та 2954 особи звернулось з питання про її поновлення.


До Пологівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з 2014 року звернулись 343 особи з питання отримання страхових виплат. На сьогоднішній день, внутрішньо-переміщеним особам виплачено 19 млн. 454 тис. грн. Зараз, на обліку перебуває 134 громадяни, що отримали 3 млн. 338 тис. грн..


Лілія Клименко, завідувач сектору контролю Управління соціального захисту населення прозвітувала і про свою роботу.

За її словами, постійно здійснюється перевірка адрес, де офіційно проживають ВПО, і це дуже складна, а іноді й небезпечна робота. Як зазначила Лілія Іванівна, здебільшого, зустрічаються випадки, коли за вказаною у документах адресою внутрішньо-переміщених осіб немає і ніколи не було, тому було б добре, аби до її роботи долучались і працівники поліції.

Протягом травня 2017 року було здійснено 537 перевірок фактичного проживання чи перебування ВПО, за червень – 391, у серпні – 184.

Контроль за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, здійснюється на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 365.


Наталя Плетінь – голова Пологівської районної організації ТЧХУ розповіла присутнім про діяльність своєї організації. Зокрема, вона зазначила, що 10 родин переселенців (віком від 12 до 65 років) входять до складу РО. Вони навіть виступають волонтерами та допомагають пологівському населенню. 

З початку проведення АТО на Сході України, районною організацією ТЧХУ було реалізовано не один проект що стосувався допомоги внутрішньо-переміщеним особам. Зокрема, такі громадяни отримували ваучери на медикаменти (2016 грудень – 2017 березень) – 40 родин. Здійснювалась фінансова допомога для родин ВПО на 4 місяці (15 родин). Було успішно реалізовано проект мобільних громад: за 2016 серпень – 2017 серпень роботи для ВПО та місцевої молоді було проведено: Вей-кап, Блесс Лігу, Фестеваль Фарб та 30 освітніх сесій по навчальних закладах і не тільки. 15 родин ВПО отримали портфелі, сумки до школи акція «Збери школярика 2017». 2 дітей котрі йшли до першого класу отримали шкільні набори на ранці. Одній родині ВПО, яка потрапила у важкі життєві обставини допомогли повністю зібрати доньку до школи: від бантів до шкільного набору канцелярських товарів до взуття.

До Пологівської районної організації ТЧХУ кожного вівторка та п’ятниці (прийомні дні) звертаються ВПО за допомогою. 


Про діяльність ГО “Промінь надії переселенців” присутнім доповіла її засновник – Ірина Запорожченко.

За її словами, постійно здійснюється підтримка ВПО, які проживають на території Пологівського району, це і ліки, і продукти харчування і одяг, зокрема – допомога матусям з новонародженими. Названа громадська організація співпрацює з різними благодійними фондами та організаціями, що надають матеріальну підтримку даній категорії громадян.


Підсумовуючи вище перераховане, можна сказати, що усі служби, організації та управління в Пологівському районі надають необхідну допомогу, послуги, інформаційну та фінансову підтримку ВПО та дотримуються вимог чинного законодавства у роботі з такими особами, захищаючи їх права та свободу.

Залишити відповідь