Чи востаннє пологівці перейдуть на новий час?

Опубліковано в 13:58 В Україні, Новини, Цікаво та корисно    685

Не дивлячись на розмови про скасування переходу на зимовий час ще в минулому році, законодавчо поки цього рішення не ухвалили. В жовтні 2018 року, Україна вже перейшла на зимовий час, а цієї весни на всіх громадян держави знову чекає перехід на новий час — літній.

 Часові переходи під загрозою заборони в ЄС?

У вівторок, 26 березня, Європейський парламент проголосував за скасування практики сезонного переведення годинників з 2021 року.

Законодавці ЄС проголосували на користь скасування практики сезонних змін часу. Голосування не є останнім словом у розв’язанні цього питання, але воно стане основою для обговорення з країнами-членами Євросоюзу для підготовки остаточного закону. Про це повідомляє Reuters.

Починаючи з 2001 року, законодавство ЄС вимагало від усіх країн блоку дотримання переходу на літній час, переміщуючи стрілки годинників на годину вперед в останню неділю березня, та переходу на зимовий час, переміщуючи стрілки на годину назад в останню неділю жовтня.

Зазначимо, що практика переведення годинників була вперше введена під час першої світової війни для економії енергії.

У вересні 2018 року Єврокомісія запропонувала відмовитися від цієї практики після того, як опитування громадян країн ЄС показало, що переважна більшість виступає за скасування сезонного переведення годинників. В той самий час, прихильники переведення годинників розкритикували той факт, що 70% респондентів склали німці.

Однак, на користь даного рішення говорить те, що наукові дослідження пов’язують зміни часу із захворюваннями серцево-судинної та імунної систем, оскільки вони переривають біологічні цикли, і що економія енергії таким шляхом стала неефективною. Про це йдеться у звіті Європарламенту.

Також вказується, що після скасування переведення годинників країни ЄС не зможуть робити це самостійно, але їм дадуть право вирішити, в якому часовому поясі знаходитись.

А як з цим в Україні?

Цієї весни, всім прихильникам та противникам переходу на новий час все ж доведеться перевести стрілки своїх годинників на одну годину вперед. Це треба зробити в останню неділю березня о 3 годині (на 1 годину вперед).

Громадянам доведеться вставати на годину раніше, що особливо важко сприймається організмом.

Як перейти на літній час без шкоди для здоров’я? Що говорять медики?

Особливо важко сприймають зміну часу люди, які мають проблеми з тиском та захворювання серця.

Лікарі радять:

Аби легко та без проблем перейти на літній час потрібно

  • лягати спати на 15 – 20 хвилин раніше, ніж зазвичай
  • забезпечте собі комфортні умови для засинання
  • оберіть ідеальну температуру для засинання
  • вечеряти потрібно не пізніше, ніж за 2-3 години до сну
  • зранку, щоб прокинутись без слідів втоми, потрібно слухати ритмічну музику та робити зарядку

Щоб будь-які зміни сприймалися без шкоди для організму, не завантажуйте голову негативом. Насолоджуйтесь весною, а перехід на новий час — то лише переведення стрілок годинника.

Залишити відповідь