Чи зашкодили січневі морози майбутньому врожаю на полях?

Опубліковано в 14:33 Важливі, Новини, У регіоні    230

Січневі морози не зашкодили майбутньому врожаю на полях області. Про це повідомили в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Станом на 5 січня озимі зернові зійшли на площі 675,6 тис. га, що становить 99,6% від посіяного. На звітну дату в доброму і задовільному стані знаходиться 492,9 тис. га (72,7%) озимих зернових та 185,4 тис. га (27,3 %) у слабкому і розрідженому стані.

Січень відзначився нестійкою погодою, у тому числі коливаннями температури. Тепла та аномально тепла погода змінювалась на холодну та дуже холодну. В цілому середня за місяць температура повітря була на 2-3º вищою за норму. Найбільш теплою була перша декада січня. Максимальна температура повітря в цей період підвищувалась до 8-11º тепла. Мінімальна температура повітря у другій декаді місяця знижувалась до -10-19º, в окремих районах – до 21º морозу. Опади, переважно у вигляді снігу, спостерігались на всій території області.

Озимі культури знаходились у стані зимового спокою. Несприятливих умов для перезимівлі не спостерігалось. У періоди сильних морозів, завдяки наявності на полях снігового покриву, мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимої пшениці на спостережних ділянках знижувалась до 2-4° морозу та не зашкодила майбутньому врожаю.

Нагадаємо, під урожай 2018 року посіяно озимих колосових на площі 680,1 тис. га, у тому числі озимої пшениці – 634,8 тис. га, озимого жита – 0,7 тис. га та озимого ячменю – 42,8 тис. га. Крім цього, під озимий ріпак зайнято 32,7 тис. га.

Інформує: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Залишити відповідь