Делегація з Пологівського району побачила «Блокпост пам’яті». Мурашки по тілу…

Опубліковано в 12:53 Новини, У районі, У регіоні, Цікаво та корисно    334

7 грудня на запрошення обласної ГО «Родина козацької звитяги», родин загиблих в АТО пологівці відвідали незвичну у своєму роді пересувну виставку «Блокпост пам’яті», яка пройшла у Запорізькій обласній науковій бібліотеці.

На виставці були представлені особисті речі українських бійців, які стримували російську агресію у 2014 році та унікальні світлини з окупованих територій. Частина експонатів зібрана на полях боїв волонтерами пошукової місії «Евакуація-200», представниками Національного військово-історичного музею. Безцінні експонати представлені у ящиках з під боєприпасів українських військових.

Організатор виставки, волонтер Павло Нетесов, нагадав про те, що в Запоріжжі виставка вже вдруге. Перший раз вона була розгорнута 12 травня 2016 року прямо на Кушугумському кладовищі, де і сьогодні ще багато могил непізнаних захисників.

Особистих речей запоріжців не представлено. Але на фотовиставці є два фотознімка, які мають пряме відношення до військовослужбовців 93 бригади, запорожців Сергія Калініна та Андрія Денщикова, загиблих при виході з Іловайського котла. На фото ЗИЛ-131, біля якого і знайшли фрагменти тіл Андрія та Сергія.

Машина зірвалась, військові були всередині, — розповідає Павло Нетесов. – Ми зібрали всі фрагменти в радіусі 25-30 метрів, все складали в один пакет… Взяли й реліквію — прапор. Прапор нескорених зв’язаний с двома прізвищами — Калінін и Денщиков.

Крім цього під час виставки відбулась презентація регіонального тому Книги пам’яті українських військовослужбовців, які героїчно загинули у боротьбі із російсько-терористичними агресорами у Донецькій та Луганській областях.

Під час свого виступу заступник голови райдержадміністрації Ірина Півень висловила слова співчуття родинам загиблих, згадала всіх земляків-пологівців: Артема Корнєва, Дмитра Шингура, Романа Соловйова. Саме тому у складі делегації від району були учні та педагоги КУ «Воскресенська ЗОШ І-ІІ ст.», які опікуються місцем захоронення сироти Романа Соловйова та діти учасників АТО, волонтери учні КУ «Воскресенський НВК», де навчався юнак.

На даний час відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації готується презентація книги в Пологівському районі. Книгу пам’яті отримають рідні загиблих.

За інформацією відділу освіти молоді і спорту Пологівської РДА

Залишити відповідь