День Соборності на Пологівщині урочисто відзначили (ФОТО)

Опубліковано в 13:38 Новини, У Пологах, У районі, Фото-галерея    676

Сьогодні, 22 січня, згідно з Указом Президента велике державне свято – День Соборності України.

3 січня 1919 року  Українська Національна Рада, одностайно прийняла ухвалу про  об’єднання  двох українських регіонів – Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Але справжню єдність народу в боротьбі за суверенність  Україна продемонструвала світові 22 січня 1990 року, коли між Києвом та Львовом тисячі українців взялися за руки в живий ланцюг. В 1991 році  утворення незалежної української держави знаменувало початок нового етапу в утвердженні суверенітету і соборності українських земель. На державному  рівні День Соборності України почали відзначати з 1999 року, коли був підписаний відповідний Указ Президента України. Ми Єдина Соборна і Незалежна держава!

Зі святом, присутніх у залі привітали: голова Пологівської РДА Артур Крупський, заступник голови Пологівської райради Ігор Шевченко та міський голова Юрій Коноваленко. Окремим гостям свята, за активну громадську позицію, вагомі внески у розвиток Пологівського краю, були вручені подяки.

За суверенну державу загинули наші земляки: Дмитро Шингур, Роман Соловйов та Артем Корнєв, їх пам’ять вшанували хвилиною мовчання.

У залі були присутні наші земляки, які у різні роки виконували і виконують сьогодні свій військовий обов’язок, які рішуче стали на захист суверенітету нашої держави, тож їх почесно привітали зі святом та щиро подякували за захист нашої Батьківщини, за силу, патріотизм, мужність та стійкість. 

На останок, усі разом, присутні на цьому заході узялись за руку та стали у коло, що символізувало Соборність та єдність нашої країни “Схід+Центр+Захід”.

Яскраві номери та виступи присутнім на урочистостях дарували: зразковий аматорський хореографічний колектив «СОЮЗ» РБК, солісти РБК – Оксана Кравчик та Аліса Приходько, танцювальний колектив «Квітень» Кінськороздорівського СБК, зразковий аматорський театральний колектив «БравО» РБК, та вокальний ансамбль «Калинонька» ЦКД «Гірник».

Ведучими заходу були: Ірина Тоцька, Максим Тоцький.

Після завершення урочистої частини, усі були запрошені до пам’ятного знаку Героям Революції Гідності, де відбувся мітинг із покладанням квітів.

На цьому пам’ятному місці,   керівники району та міста, представники громадських організацій, підприємств та установ району, волонтери, жителі пологівщини, учнівська молодь вшанували пам’ять загиблих за незалежність та соборність нашої держави.

Благочинний Пологівського району священик ієрей Єлісей зачитав молитву за на Україну, тих, хто боронив її соборність у всі часи.

Залишити відповідь