ДІТИ Пологівського району БУДУТЬ З ЖИТЛОМ!

16 липня головою райдержадміністрації Артуром Крупським, за участю міського голови Юрія Коноваленка та представників Воскресенської і Федорівської сільських рад, начальників зацікавлених структурних підрозділів райдержадміністрації, проведено засідання круглого столу з питань надання житла дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа.

Захист житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа є одним із першочергових завдань, які сьогодні стоять перед державою.

Протягом 2019 року у Пологівському районі було виділено грошову компенсацію для придбання житла за рахунок субвенції з державного бюджету до місцевих бюджетів 8-ми дітям, які потребували поліпшення житлових умов та перебували на квартирному обліку, і на сьогоднішній день 5-ма з них житло вже  придбано.

Наразі, 57 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа нашого району перебувають на квартирному обліку в міській та сільських  радах (до 18 років – 15, до 23 років – 42).

Кабінет Міністрів України своєю постановою від 01.06.2020 №515 вніс зміни до постанови від 15.11.2017 №877, у відповідності до якої  визначено порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2020 році, зокрема, на придбання  соціального житла, житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа (далі ― діти).

В роз᾿ясненнях посадовців на засіданні прозвучало наступне.

Право на отримання житла за рахунок субвенції або грошової компенсації відповідно до вказаних вище Порядку та умов за власним вибором мають діти віком від 16 до 23 років у порядку черговості взяття на квартирний облік, у тому числі діти, які досягли 23-річного віку протягом поточного бюджетного року.

Не допускається одночасне перебування дитини на квартирному обліку за місцем її походження та за місцем проживання.

Для освоєння коштів відповідної субвенції за розпорядженням  районної державної адміністрації або за рішенням виконавчого органу міської, сільських рад об’єднаних територіальних громад  утворюється відповідна комісія (далі ― місцева комісія), яка подає пропозиції до відповідної комісії обласної державної адміністрації (далі ― регіональна  комісія).

Місцевою комісією формуються та затверджуються як загальний список дітей, які перебувають на квартирному обліку, так і список дітей для виплати грошової компенсації із визначенням окремо щодо кожної дитини обсягу такої компенсації.

До загального списку не включаються діти, яким було виділено грошову компенсацію для придбання житла за рахунок субвенції у 2019 році.

Місцевою комісією погоджується також житлові об’єкти, які планується придбати для забезпечення житлом дітей, у тому числі за рахунок грошової компенсації.

Регіональною комісією ж формується регіональний загальний список дітей відповідно до дати взяття на квартирний облік.

За наявності кількох осіб з однаковою датою взяття на облік перевага надається дитині старшого віку.

Визначення наступної дитини із загальної обласної черги, якій може бути придбано житло або призначено грошову компенсацію для придбання житла, проводить також регіональна комісія.

Дитині (визначеній регіональною комісією в порядку черговості) за місцем її проживання/перебування надсилається рекомендованим листом повідомлення про можливість отримання нею житла за рахунок субвенції або призначення їй грошової компенсації із зазначенням адреси, за якою необхідно звернутися, та строків звернення.

Також додатково дитина інформується за допомогою телефонного зв’язку та надсилається їй копія повідомлення на її електронну (у разі наявності)/поштову адресу.

Дитині надаються роз’яснення щодо її права на отримання житла за рахунок субвенції або грошової компенсації, її ознайомлюють з порядком та умовами отримання житла за рахунок субвенції або грошової компенсації під її особистий підпис.

Дитина протягом трьох робочих днів з дати ознайомлення з порядком та умовами отримання житла за рахунок субвенції або грошової компенсації визначає разом із законним представником, у разі його відсутності — із представником органу опіки та піклування за місцем свого походження (тільки якщо дитина не досягла повноліття або визнана недієздатною особою чи особою, цивільна дієздатність якої обмежена), спосіб реалізації свого права на забезпечення житлом та звертається з відповідною заявою.

За дитиною, яка протягом одного місяця з дати надсилання їй зазначеного повідомлення, або протягом трьох робочих днів з дати ознайомлення з порядком та умовами отримання житла за рахунок субвенції чи грошової компенсації, не подала заяву про придбання житла, зберігається черговість на квартирному обліку.

Соціальний супровід дитини, якій призначено грошову компенсацію, здійснює районний, міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді/ центр соціальних служб або фахівець із соціальної роботи, зокрема, надає допомогу у відкритті спеціального рахунка, соціальну послугу консультування щодо вибору житла та оформлення права власності на нього, а також здійснює інші заходи, спрямовані на забезпечення права дитини на житло.

Грошова компенсація може бути використана на придбання житлового приміщення у прийнятих в експлуатацію житлових будинках у будь-якій адміністративно-територіальній одиниці протягом одного року з дня зарахування коштів на спеціальний рахунок в уповноваженому банку за наявності погодження місцевої комісії.

На житло, що придбавається, складається акт обстеження стану житлового приміщення (будинку, квартири) місцевою комісією (за місцем придбання житла), утвореною за рішенням місцевого органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування (у разі відсутності такої комісії акт складається
структурним підрозділом органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування (у кількості не менше трьох осіб), до повноважень якого належить забезпечення прав дітей).

Маємо сподівання, що робота в цьому напрямку, яку буде продовжено в поточному році, буде такою ж плідною і результативною, спрямованою на зменшення ризиків потрапляння дітей до інтернатних закладів, розвиток сімейних форм виховання та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

За інформацією служби у справах дітей райдержадміністрації

Схожі публікації
05.02.2023

Під час повномасштабної війни, коли багатьом українцям довелося терміново покинути свої домівки та не вдалося зібрати документи, повторна видача свідоцтв та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян особливо […]

09.12.2022

Жительку Пологівського району підозрюють у колабораційний діяльності. Олена Баранник проголосила себе головою цивільної адміністрації на окупованій території. 8 грудня у суді міста Запоріжжя відбулось підготовче засідання у цій справі. Про […]

28.11.2022

Запорізький напрямок і тимчасово окупована частина Пологівського району зустрічає ЗСУ. Йдучи зранку містом, я нарахувала 86 трупів окупантів по обидві боки дороги – розповідає пологівчанка. За інформацією Генштабу сьогодні зранку, […]

24.11.2022

Вчора, 23 листопада, близько 18:00 у автомобілі зрадника здетонував вибуховий пристрій. «Люблю дивитись як воно горить, як вони бігають, суїтяться» За попередніми даними, колаборантом виявився колишній голова Пологівської районної ради […]

18.11.2022

Раніше судимий мешканець Кам’янка-Дніпровського району, дізнавшись від жінки, що скоро стане батьком її дитини, наважився на страшний злочин. Він задушив свою жертву клейовою стрічкою та сховав тіло у вигрібній ямі. […]

18.11.2022

В рамках реалізації загальнодержавної програми підтримки населення, яке потерпає від збройної агресії окупанта, перші громади Запорізької області уже розпочали доставляти домогосподарствам дрова для опалення в зимовий період. Так, 37 домогосподарств […]

17.11.2022

Учора окупанти завдали ракетного удару по об’єкту інфраструктури в обласному центрі. Під ворожим вогнем опинилися й жителі Пологівського та Василівського районів. Інформації про потерпілих не надходило. 16 листопада армія рашистів […]

17.11.2022

Евакуацію дітей-сиріт, дитячих будинків сімейного типу та інтернатних закладів, а також допомогу міжнародних організацій у цьому процесі обговорили на нараді очільника ЗОВА Олександра Старуха з керівниками структурних підрозділів. Заступниця начальника […]

17.11.2022

Ділок закуповував алкогольну і тютюнову продукцію без відповідних документів та акцизного маркування для подальшого перепродажу третім особам. Правоохоронці вилучили товар сумнівного походження, який прямував на прифронтову територію. 14 листопада спецпризначенці […]

16.11.2022

До нашої редакції потрапив документ, в якому зазначались відповідальні та організатори свята ворожої ганчірки у Пологах. Цією інформацією з журналістами “ПІК” поділилась небайдужа людина. Так, з документу видно організаторів та […]

16.11.2022

До органів поліції надійшло 15 повідомлень про зруйновану житлову та цивільну інфраструктуру в обласному центрі та у Пологівському районі. Є інформація про поранену цивільну людину. Минулої доби російські загарбники обстріляли […]

16.11.2022

Вночі, 16 листопада, у Пологівському районі стало на 1 ворожий склад менше. Так, у населеному пункті Токмак було знищено великий склад з бк різного калібру. Нагадаємо, також бійці Запорізької тероборони […]