Для батьків новонароджених запровадять новий проект «е-малятко»

Опубліковано в 14:04 В Україні, Новини, Цікаво та корисно    534

Кабінет Міністрів України дав старт роботі електронної послуги від держави «е-малятко». Завдяки їй батьки новонароджених зможуть отримати 10 сервісів, пов’язаних з народженням дитини, подавши всього одну заявку.

Планується запустити систему «е-малятко» з 1 січня 2020 року. Це дозволить українським батькам без бюрократії отримати від держави 10 базових послуг, пов’язаних з народженням дитини.

Мова йде про державну реєстрацію народження дитини, реєстрацію місця проживання малюка, призначення державних виплат при народженні дитини, внесення відомостей про дитину до реєстру пацієнтів, внесення відомостей до реєстру платників податків, видачу посвідчень батькам багатодітних сімей і призначення допомоги дітям, які виховуються в багатодітних родинах, інші важливі послуги.

Цей комплекс послуг надаватиметься після подання батьком або матір’ю новонародженої дитини всього однієї заяви. Це прогресивна послуга, яка увібрала найкращий європейський та світовий досвід. Його філософія полягає в тому, що будь-який громадянин отримує пакет сервісів від різних відомств через єдиний контакт, без ходіння по кабінетах та витрачання часу.

Власники сучасних мобільних телефонів чи комп’ютерів зможуть уникнути спілкування з чиновниками, адже сервіс можна буде отримати не лише у будь-якому з понад 700 створених Урядом центрів надання адміністративних послуг або пологових будинках, а й у електронному форматі.

Раніше Уряд подав до парламенту законопроєкт, який на рівні закону має закріпити запровадження проєкту. Однак, розуміючи, що підготовка закону і технічної сторони запуску сервісу потребує певного часу, Уряд своїм рішенням запровадив пілотний проєкт «е-малятко», який дасть можливість згуртуватися і підготувати до початку 2020 року всі технічні рішення, потрібні для запуску ініціативи вже з 1 січня наступного року.

Більш детально з проєктом «е-малятко» можна ознайомитись у презентації Мінюсту.

За матеріалами Урядового порталу

Залишити відповідь