Для пологівських школярів незабаром з’являться нові автобуси

Опубліковано в 15:02 Новини, У районі    323

На останній сесії Пологівської райради, яка відбулась у п’ятницю, 29 вересня було озвучено питання щодо нових автобусів у районі.

Зокрема, голова Пологівської РДА Артур Крупський розповів, що за повідомленням КУ “Центр фінансово-статистичного аналізу та матеріально-технічного забезпечення освітніх закладів” Запорізької облради для Пологівського району закуплено два спеціалізованих автобуси (ЕТАЛОН А08116Ш) для перевезення школярів.

Наразі, відбувається процедура належного оформлення документів.

І вже, приблизно, в середині жовтня поточного року, автобуси будуть передані відділу освіти, молоді та спорту Пологівської РДА.

Проблема з нестачею шкільних автобусів на Пологівщині вже давно, і не раз це питання гостро звучало на сесіях райради. Депутати, спільно з владою, шукали різні шляхи вирішення проблеми з підвозом дітей до освітніх закладів, і ось, нарешті, надія є.

До речі, програма “Шкільний автобус” діє за рахунок сільських рад, між відділом освіти молоді та спорту Пологівської РДА та сільськими радами затверджено розрахунки в сумі 923 424 грн.. 
Лише на пальне на перше півріччя 2017 року витрачено 309 469 грн., а на запчастини – 89 582 грн., також йдуть витрати на мастильно-рідинні матеріали – 5795,27 грн., послуги – 6640,50 грн, та закуплено аптечки на 8000 грн.

Усього, на балансі відділу освіти знаходиться 8 автобусів.

Для нормального перевезення дітей, автобусів потребують:

Федорівська сільрада, де обслуговує 2 автобуси 2004 та 2005 року, але згідно з нормативами, шкільні автобуси мають строк експлуатації 8 років, тож, автобуси потребують оновлення.

Басаньська сільрада. Тут здійснюється перевезення одним автобусом, але, у зв’язку зі зростанням кількості дітей та вироблення ресурсу автобуса на цей маршрут потрібно два автобуси.

Тарасівська сільрада, де підвіз дітей виконується теж одним автобусом 2008 року. Цей автобус зібрано із тракторних запчастин, яких нині випускають, тому за маршрутом підвозу дітей до Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ст., половину навчального року автобус перебуває в ремонті.

Автобус, який підвозить із міста учителів Басаньської, Тарасівської, Новофедорівської та Вербівської школи їде лише в одному напрямку, зі шкіл їх забирає інший. 

А підвіз дітей до закладів с. Шевченкове та с. Тарасівки забезпечує автобус, який змушений, через неякісне дорожнє покриття, забирати їх дуже рано, тож, учні змушені перебувати у школі на годину раніше, ніж починаються уроки.

Тож, автобусний парк відділу освіти давно потребує оновлення та додаткових автобусів для підвозу дітей до закладів.

На навчальний 2017/2018 рік автобуси відремонтовані та пройшли техогляд до кінця 2017 року, оновились поліси страхування цивільно-правової відповідальності, іде закупівля паливо-мастильних матеріалів, закупили медичні аптечки для салонів. У процесі роботи іде закупівля запчастин та ремонт і підготовка автобусів до зими.

Залишити відповідь