Для сімейних форм виховання підвищено виплати з 2020 року

Опубліковано в 10:29 В Україні, Важливі, Новини    475

На засіданні Уряду було прийнято ініційоване Міністерством соціальної політики України рішення щодо спрощення процедур фінансування для виплати деяких видів соціальної допомоги.

− Ми турбуємося про те, щоб в українців не було затримок з отримання виплат, тому наше рішення дозволить кінцевим отримувачам швидше отримувати гроші. Якщо раніше більшість виплат йшла субвенцією із державного бюджету місцевим, то тепер фінансується з бюджетної програми Міністерства соціальної політики, – поінформувала Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська.

 Спрощений механізм використання бюджетних коштів розроблено для:

  • виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю;
  • грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;
  • оплату послуг зі здійснення патронату над дитиною;
  • підтримки малих групових будинків.

Для сімейних форми виховання  підвищено виплати з 2020 року.

З метою підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в патронатних, прийомних сім’ях, у дитячих будинках сімейного типу, з 1 січня 2020 року будуть підвищені розміри державної соціальної допомоги з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку, а для дітей з інвалідністю – з 2 до 3,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.

Збільшується і розмір грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам: із 70% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку за кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину до 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину.

Кошти на підвищення цих ініціатив передбачені у державному бюджеті на 2020 рік.

За матеріалами Урядового порталу

Залишити відповідь