Для водних об’єктів в області затверджено нову орендну плату

Опубліковано в 13:36 Важливі, Новини, У регіоні    272

Таке рішення ухвалено на засіданні комісії зі встановлення орендної плати за надані в оренду водні об’єкти на території Запорізької області, яке провів заступник голови облдержадміністрації Олександр Бабанін.

У роботі взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації, Запорізького обласного управління водного господарства, Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області.

Учасники розглянули питання щодо затвердження орендної плати за використання водних об’єктів на умовах оренди та методи розрахунку орендної плати за земельні ділянки водного фонду, нормативно-грошову оцінку яких не проведено.

Протягом 2017 року за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища облдержадміністрацією, як орендодавцем водних об’єктів, розроблено та погоджено у Держводагентстві України  35 паспортів водних об’єктів області. З них 16 паспортів, на які є діючі договори щодо надання водного об’єкта на умовах оренди. 

Враховуючи те, що більша кількість договорів укладена у 2003-2008 роках, орендна плата встановлена в розмірі від 50 до 200 гривень за 1 гектар водної площі.

За станом на 1 січня 2018 року фіксована середньозважена величина орендної плати по Україні,  з урахуванням коефіцієнту індексації, за 1 га площі водного дзеркала становить 162,7 грн. Враховуючи коефіцієнти розрахунків відповідно до затвердженої методики, плата за 1 га становить  від 400 до 600 гривень.

Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації на підставі розроблених паспортів водних об’єктів у відповідності до затвердженої наказом Мінприроди України «Методики визначення розміру плати за надані в оренду водні об`єкти» розрахована нова орендна плата за водні об’єкти, які надані в оренду на підставі договорів оренди.

Після затвердження нового розміру орендної плати орендарям буде перераховано річну орендну плату за користування водними об’єктами шляхом внесення змін до діючих договорів оренди.

Таким чином,  надходження до обласного бюджету від орендної плати за використання водних об’єктів збільшаться майже вдвічі.

Інформує: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Залишити відповідь