“ДО 80-річчя ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ”: У Пологівському музеї провели історичний кінозал (ФОТО)

Опубліковано в 16:23 Новини, У Пологах, У районі, Фото-галерея    345

З нагоди 80-річчя утворення Запорізької області у Пологівському районному краєзнавчому музеї провели істричний кінозал “Натхненна у праці, увінчана в пісні – квітуй, Запорізька земля!”.

Співробітники музею підготували цікаві розповіді та відео-ряди про життя, історію, розвиток, досягнення Запорізької області, її історичні місця, підприємства, краєвиди, та ін..

На заході були присутні керівники міста і району, учнівська молодь Пологівського профліцею, Пологівського колегіуму №1.

10 січня 1939 року – Запорізька область стала окремою адміністративно-територіальною одиницею, яка була утворена шляхом поділу Дніпропетровської області. 

Наш регіон – справді прекрасний. Багатий на степи та поля, Азовське море, лимани, заповідники, пам’ятки природи, Дніпровські води, які омивають перлину нашого краю –  славетну Хортицю.

Офіційний день народження Запорізької області – 10 січня 1939 року. Та насправді наш регіон має дуже давню історію до того, як став самостійною адміністративно-територіальною одиницею. Так, після татаро-монгольської навали 1237–1240 років територія Запорізького краю на два століття ввійшла до складу Золотої Орди. Наші степи населяли ногайці. Потім Запорізький край став центром формування козацтва та Війська Запорозького Низового. Саме Запорозька Січ стала першим на території України політичним формуванням з усіма ознаками республіки. Вона тривалий час зберігала свою незалежність та посідала визначне місце в міжнародних відносинах.

Уже в більш сучасному заселенні та освоєнні земель Запорізької області взяли участь представники багатьох народностей та національностей. Серед них – німці-меноніти, болгари, євреї, гагаузи, поляки, серби, греки, албанці та інші.

Нині, Запорізька область є важливою частиною України. Ми маємо чимало досягнень у різних галузях, не боїмося труднощів та викликів. Адже в першу чергу Запорізький край – це працьовиті, мужні та добрі люди.

До речі, з нагоди 80-річчя області, музеї Запорізького краю підготували багато цікавинок для відвідувачів.

Як розповів директор Запорізького обласного краєзнавчого музею Михайло Мордовський, у січні буде презентовано масштабну виставку, яка буде охоплювати майже всі етапи і сфери розвитку Запорізької області. Це і промисловість, і сільське господарство, і культура, й історія, і соціальне життя.

– Такий формат є компактним і портативним – експозиції планується провезти районами області, – повідомив директор обласного краєзнавчого музею.

У березні спільно із Запорізьким фотоклубом музейники планують відкрити ще одну фотовиставку запорізьких митців. Наразі обговорюється її формат.

Загалом, святкування триватиме протягом усього року й охопить усі території регіону, тож до нього зможуть долучитися  жителі кожного куточка нашого краю.

Аби місцеве населення не забувало історію рідного краю та було ознайомлено з ключовими показниками розвитку області, починаючи від моменту заснування, Головне управління статистики у Запорізькій області підготувало ювілейний статистичний збірник. Ознайомитись

Залишити відповідь