До 95-річчя Пологівського району: Концерт в Ожерельному (ФОТО)

Опубліковано в 9:18 Новини, У районі, Фото-галерея, Цікаво та корисно    440

У селі Ожерельне відбулась мистецька акція до 95-річчя Пологівського району

21 квітня, естафету мистецької акції «Слався, рідний Пологівський край!» від мешканців території Федорівської сільської ради прийняли жителі с. Ожерельного Басаньської сільської ради.

На площі в центрі села працівниками Басаньського СБК було облаштовано виставку робіт місцевих умільців.

Заступник голови райдержадміністрації Ірина Півень звернулася до присутніх з привітаннями з нагоди ювілею нашого району і, за поданням Басаньської сільської ради, нагородила Почесними грамотами Пологівської райдержадміністрації і сувенірними медалями жителів села, які користуються авторитетом серед односельчан, які досягли певних успіхів у визначеній галузі своєї діяльності.

Зі словами вітань виступив Басаньський сільский голова Олександр Петрушов.

Ведучі Олена Федорченко і Єгор Курносов нагадали історичні дані про с. Ожерельне.

Творчим колективом Басанського СБК було представлено святкову програму за участю вокального ансамблю «Річенька» та його солістів Тетяни Філобок, Антоніни Поди, Л. Атаман, дитячого вокального дуету.

Пологівці привітали мешканців Ожерельного святковою програмою за участю солістів Пологівського РБК: Аліси Приходько, Гванци Гуліашвілі, Діани Асланової, Наталії Самойлик; танцювальних колективів Пологівського РБК: зразкового аматорського хореографічного колективу «Союз», любительського об’єднання «Файні пані». Артисти виконували народні, сучасні композиції, а глядачі підспівували.

Люди дякували організаторам за свято!


ІСТОРИЧНА ДОВІДКА:

Село Ожерельне є маленькою Батьківщиною для понад 300 його жителів. Село було засноване в 1914 році вихідцями із с. Басані, розташоване вздовж балки Ожерельної. До 2016 року мало назву Ульянівка. У 2016 році перейменовано в с. Ожерельне. Підпорядковується Басаньській сільській раді.

На території с. Ожерельне в 1933 році були створені сільськогосподарські артілі: «Ульянівка» та «Нова громада». У 1954-1955 роках на території сільської ради утворилися два колгоспи: ім. Ульянова та ім. Щорса. Після їх реогранізації було створено товариства з обмеженою відповідальністю «Романцови і Ко» і «Аванте». Також, існують 3 фермерських господарства; працюють 3 поштових відділення, Басаньська загальноосвітня школа I-III ступенів, дитячий садок, 2 бібліотеки, сільський будинок культури, 8 торгових точок.

Лікувально-медичну допомогу населенню території надає Тарасівська амбулаторія загальної практики сімейної  медицини, та Тарасівське відділення швидкої допомоги.

Територія Басанської сільської ради славиться своїми працелюбними та щирими людьми, які вистояли в часи лихоліття, та спромоглися на великі досягнення в мирний час. Період Другої світової війни став трагічною сторінкою історії сіл Ожерельне та Басань. У роки війни загинуло 325 жителів території. На честь загиблих односельчан, з ініціативи колишнього директора Басаньської школи Петра Степановича Шевченка був висаджений березовий гай. До речі, у селі Басань у зовсім ранньому віці проживав композитор Ян Френкель.

Заслужили великої поваги й інші земляки: Шевченко Петро Степанович, який довгий час був директором Басаньської середньої школи, нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора; Курочка Володимир Панасович – відмінник освіти СРСР, колишній вчитель сторії; Бородавка Павло Павлович – колишній головний агроном колективного сільсько-господарського підприємства ім. Щорса.

На території Басанської сільської ради вирує і культурне життя. Місцевих аматорів сцени знають і в районі, і в області.

Осередком культурно-освітнього життя є Басаньський сільський будинок культури, двері якого завжди щиро відкриті для всіх. Працівниками сільського будинку культури проводяться різнопланові культурно-мистецькі заходи, працює дискотека. Колективи художньої самодіяльності та окремі виконавці приймають активну участь в святкових і тематичних концертах, обрядових святах, конкурсах, фестивалях на території сільської ради, а також у місті Пологи.


Нагадуємо, мистецька акція «Слався, рідний Пологівський край!», яка стартувала 20 квітня у с. Федорівка, пройде на 20-ти територіях Пологівського району. Ожерельне передає естафету селу Басань та іншим територіям Пологівського району. Відео-звіт акції демонструватиметься 15 вересня на центральній площі м. Пологи, куди усі запрошуються. Організатором акції є відділ культури і туризму Пологівської райдержадміністрації, за підтримки сільських рад.

За інформацією відділу культури і туризму

Залишити відповідь