До Пологівської міськради надійшла петиція про паління у громадських місцях

Опубліковано в 12:04 Важливі, Новини, У Пологах    486

Петицію з проханням розглянути та затвердити Пологівською міською радою місця для паління тютюну, електронних сигарет та кальянів подав на сайт “Розумне місто” Юрій Миколайович Шевченко.

Суть петиції

Майже всі жителі міста стикаються з проблемою сигаретного диму в багатолюдних місцях. Курці палять всюди: на вокзалах, зупинках, базарі, в під’іздах, навпроти дверей магазинів, тобто там, де забороняє основний закон № 2899-IV ст. 13. Але ж закони ніхто не читає, тому той хто курить, одразу підпадає під адміністративне правопорушення. Якщо б курці мали змогу ознайомитися з пунктами місць заборони тютюнопаління і дозволеними місцями, то постраждалих від нікотинового диму було б менше. Перехожі могли б зробити зауваження, а у поліцейських був би реальний привід накласти штраф чи усне попередження, показавши на пункти заборони і місця для куріння. Стало б чистіше на вулицях – не треба було б наступати на недопалки та плювки. Все населення має бути наглядно проінформоване.

Вимога петиції

Згідно ст. 175-1 КУпАП, крім порушення паління в заборонених місцях згідно основного закону, ці місця також визначаються рішенням селищних, сільских і міських рад. Міською радою розробити та втілити в життя: 1. Де конкретно заборонено палити (в яких місцях, в межах яких зон від них, на яких територіях, на свята в період масового скупчення людей тощо). 2. Визначити на територіях зон відпочинку, скверах, автовокзалі, міських ринках, приміщеннях всіх форм власності, підприємствах, державних установах дозволені місця для куріння. 3. У мінімальний строк після прийняття рішення у всіх місцях заборони та підходів до них, дошках оголошення розклеїти офіційний документ з печаткою та підписом з переліком пунктів про заборонені місця для куріння, періодично їх оновлювати. 4. Компактно обладнати достатньо місць, де буде дозволено палити, встановити там урни та графічні знаки “Місце для куріння. Куріння шкодить вашому здоров’ю”.

Наразі зібрано лише 6 підписів зі 100 необхідних, хоча петицію було подано ще 25 вересня.

Для збору підписів залишилось 53 дні. Тож, бажаючі підтримати пологівця, можуть перейти за цим посиланням.

Залишити відповідь