ДО УВАГИ ДІТЕЙ-СИРІТ, ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ, ТА ОСІБ З ЇХ ЧИСЛА!

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 № 616 затверджено Порядок та умови надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проєктні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

Таким чином, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, після досягнення ними 16 років, та особи з їх числа до досягнення ними 23 років мають право на отримання в 2019 році за власним вибором житла за рахунок субвенції або грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення в порядку черговості взяття на квартирний облік.

Загальна площа житлового об’єкта повинна бути не меншою за 31 кв. метр, гранична вартість (розмір грошової компенсації) – не більшою за 355756,00 грн.

Обов’язковою умовою отримання житла або грошової компенсації є перебування дітей на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов (квартирний облік).

Заяву про придбання житла або виплату грошової компенсації дитина особисто подає до органу соціального захисту населення за місцем перебування на квартирному обліку.

Дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, які виявили бажання отримати житло або грошову компенсацію необхідно до 15 серпня звернутись разом із законним представником (тільки в разі, коли дитина не досягла повноліття) до управління соціального захисту населення Пологівської райдержадміністрації за адресою: Запорізька область, м. Пологи, вул. Єдності, 30 (10 кабінет), тел. (06165) 22873.

За інформацією управління захисту населення райдержадміністрації

ДІТИ БУДУТЬ З ЖИТЛОМ!

12 серпня головою райдержадміністрації Артуром Крупським, за участю міського голови Юрія Коноваленка та сільських голів, відбулося засідання круглого столу.

Захист житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа є одним із першочергових завдань, які сьогодні стоять перед державою.

Кабінет Міністрів України своєю постановою від 26.06.2019 №616 вніс зміни до постанови від 15.11.2017 №877, у відповідності до якої, визначено порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2019 році, зокрема, на придбання  соціального житла, житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа (далі – діти).

В роз’ясненнях посадовців на засіданні прозвучало наступне.

Право на отримання житла за рахунок субвенції або грошової компенсації за власним вибором мають діти в порядку черговості взяття на квартирний облік.

Не допускається одночасне перебування дитини на квартирному обліку за місцем її походження та за місцем її проживання.

Дитина протягом трьох робочих днів від дати ознайомлення з порядком та умовами отримання житла за рахунок субвенції або грошової компенсації визначає разом із законним представником або в разі його відсутності –                  з представником органу опіки та піклування за місцем свого походження (тільки в разі, коли дитина не досягла повноліття або визнана недієздатною особою, особою, цивільна дієздатність якої була обмежена) спосіб реалізації свого права на забезпечення житлом та звертається з відповідною заявою до органу соціального захисту населення.

Заяву про придбання житла або виплату грошової компенсації дитина особисто подає до органу соціального захисту населення за місцем перебування на квартирному обліку.

Гранична площа житла не обмежується. Тобто, у разі, якщо  житлове приміщення  або будинок матимуть  більшу  площу, проте їх вартість не перевищуватиме гранично допустиму, доплата з місцевого  бюджету не потрібна.

Грошова компенсація може бути використана на придбання житлового приміщення в прийнятих в експлуатацію житлових будинках у будь-якій адміністративно-територіальній одиниці в межах області протягом одного року з дня зарахування коштів на спеціальний рахунок в уповноваженому банку.

 Діти, які виявили  бажання отримати грошову компенсацію, з метою отримання допомоги у придбанні житла звертаються із заявою до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади, працівник якого здійснює соціальний супровід такої дитини відповідно до законодавства.

У разі якщо дитина, яка має право і бажає  отримати грошову  компенсацію, не перебуває під соціальним супроводом, їй надається роз’яснення  щодо змісту, обсягу, умов  та порядку отримання соціальної послуги соціального супроводу  та  укладається договір  про надання  послуги.

Протягом 2018 року за рахунок субвенції з державного бюджету до місцевих бюджетів було придбано  житло 3-ом особам з числа дітей-сиріт, які потребували поліпшення житлових умов та перебували на квартирному обліку у виконкомі Пологівської міської ради.

На сьогодні 64 дитини-сироти, дитини, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа нашого району перебувають на квартирному обліку в міській та сільських  радах (до 18 років – 11, до 23 років – 53).

Маємо сподівання, що робота в цьому напрямку, яку буде продовжено в поточному році, буде такою ж плідною і результативною, спрямованою на зменшення ризиків потрапляння дітей до інтернатних закладів, розвиток сімейних форм виховання та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

За інформацією служби у справах дітей райдержадміністрації

Схожі публікації
05.02.2023

Під час повномасштабної війни, коли багатьом українцям довелося терміново покинути свої домівки та не вдалося зібрати документи, повторна видача свідоцтв та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян особливо […]

09.12.2022

Жительку Пологівського району підозрюють у колабораційний діяльності. Олена Баранник проголосила себе головою цивільної адміністрації на окупованій території. 8 грудня у суді міста Запоріжжя відбулось підготовче засідання у цій справі. Про […]

28.11.2022

Запорізький напрямок і тимчасово окупована частина Пологівського району зустрічає ЗСУ. Йдучи зранку містом, я нарахувала 86 трупів окупантів по обидві боки дороги – розповідає пологівчанка. За інформацією Генштабу сьогодні зранку, […]

24.11.2022

Вчора, 23 листопада, близько 18:00 у автомобілі зрадника здетонував вибуховий пристрій. «Люблю дивитись як воно горить, як вони бігають, суїтяться» За попередніми даними, колаборантом виявився колишній голова Пологівської районної ради […]

18.11.2022

Раніше судимий мешканець Кам’янка-Дніпровського району, дізнавшись від жінки, що скоро стане батьком її дитини, наважився на страшний злочин. Він задушив свою жертву клейовою стрічкою та сховав тіло у вигрібній ямі. […]

18.11.2022

В рамках реалізації загальнодержавної програми підтримки населення, яке потерпає від збройної агресії окупанта, перші громади Запорізької області уже розпочали доставляти домогосподарствам дрова для опалення в зимовий період. Так, 37 домогосподарств […]

17.11.2022

Учора окупанти завдали ракетного удару по об’єкту інфраструктури в обласному центрі. Під ворожим вогнем опинилися й жителі Пологівського та Василівського районів. Інформації про потерпілих не надходило. 16 листопада армія рашистів […]

17.11.2022

Евакуацію дітей-сиріт, дитячих будинків сімейного типу та інтернатних закладів, а також допомогу міжнародних організацій у цьому процесі обговорили на нараді очільника ЗОВА Олександра Старуха з керівниками структурних підрозділів. Заступниця начальника […]

17.11.2022

Ділок закуповував алкогольну і тютюнову продукцію без відповідних документів та акцизного маркування для подальшого перепродажу третім особам. Правоохоронці вилучили товар сумнівного походження, який прямував на прифронтову територію. 14 листопада спецпризначенці […]

16.11.2022

До нашої редакції потрапив документ, в якому зазначались відповідальні та організатори свята ворожої ганчірки у Пологах. Цією інформацією з журналістами “ПІК” поділилась небайдужа людина. Так, з документу видно організаторів та […]

16.11.2022

До органів поліції надійшло 15 повідомлень про зруйновану житлову та цивільну інфраструктуру в обласному центрі та у Пологівському районі. Є інформація про поранену цивільну людину. Минулої доби російські загарбники обстріляли […]

16.11.2022

Вночі, 16 листопада, у Пологівському районі стало на 1 ворожий склад менше. Так, у населеному пункті Токмак було знищено великий склад з бк різного калібру. Нагадаємо, також бійці Запорізької тероборони […]