До уваги пологівців: НЕ ЧІПАЙТЕ КУРГАНИ!

Опубліковано в 11:45 Важливі, Новини, У Пологах, У районі    637

Загадки тисячолітньої історії зберігають у собі застиглі в українському степу кургани. Кожен із них — це неповторна й унікальна могильна споруда. Під товщею землі приховані складні системи ходів, похоронних камер, заслонів, кам’яних конструкцій, жертовників.

З початком весни розпочинаються роботи на полях. Рукотворні степові пагорби знищуються не тільки злочинними шукачами скарбів, а й при оранці та обробці полів, кургани розорюються, втрачаючи свій первинний вигляд.

Тому, відділ культури і туризму Пологівської райдержадміністрації звертається до всіх користувачів та власників земельних ділянок з проханням звернути увагу на поля, де розташовані пам’ятки археології.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» усі пам’ятки археології, в тому числі ті, що знаходяться під водою, включаючи пов’язані з ними рухомі предмети, є державною власністю. В цьому ж законі зазначено, що за незаконне проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних чи підводних робіт на об’єкті археологічної спадщини, а також за умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини чи їх частин винні особи притягаються до кримінальної відповідальності.

На жаль, були факти пошкодження курганів – розорювання «дбайливими господарями», грабування «чорними археологами» — мародерами та шукачами металу. А, між іншим, збитки, завдані державі від руйнування курганів, можуть сягати мільйонів гривень. Ситуація дуже серйозна і потребує нашого спільного відповідального відношення до збереження об’єктів культурної спадщини.

За інформацією відділу культури і туризму

Залишити відповідь