Дух Нестора й тепер гуляє степом

Опубліковано в 10:50 Актуально, В Україні, Важливі, Новини, У Пологах, У районі, У регіоні, Фото-галерея, Цікаво та корисно    313

В рамках відзначення 100-річчя Української революції 2 листопада в  м. Гуляйполе відбулися урочисті заходи, присвячені 130-й річниці від Дня народження керівника повстанської армії, видатної постаті минулого століття, Нестора Івановича Махна. З цієї нагоди гуляйпільці підготували цікаву програму для земляків та чисельних гостей. На святі побували і пологівські музейники. Тож, ділимося враженнями від побаченого.

Розпочиналося відзначення ювілею батька Махна з презентації круглого столу «Нестор Махно – неповторність постаті в історії», що відбулася  в Гуляйпільському краєзнавчому музеї. Історики, поети, краєзнавці, очільники  ОТГ, міста та району виступили з промовами про унікальність та неповторність цієї особистості. Були  презентовані видання та дослідження, в яких висвітлюються віхи його життя та діяльності. З доповіддю «Ваш Нестор – наша Маруся» перед присутніми виступила директор Пологівського районного краєзнавчого музею Ірина Садова.

По-закінченню круглого столу на всіх чекало театралізоване дійство-екскурсія історичними місцями Гуляйполя. Разом з акторами присутні перенеслися далеко в минуле. На подвір’ї  краєзнавчого музею ми побачили частину першу дійства «Нестор Махно – ватажок повстанського руху». У сквері біля каплички уявили, яким було дитинство Нестора. А про три кохання відомого керівника селянського повстанського руху дізналися біля будівлі Гуляйпільської районної ради. Опісля театралізацій на великій сцені біля КСК «Сучасник» відбулася урочиста частина свята та покладання квітів до пам’ятника Н. Махну. Заходи продовжили відео-лекторій «Нестор: шлях незламного», книжкова виставка «Батько Махно – легенда і реальність», віртуальний екскурс «Гуляйпільський Батько» та виставка робіт учнів школи мистецтв «Вольниця кольорів».

Своїм вокалом та репертуаром, переповненим духом вольності та свободи, присутніх зачаровував Анатолій Сердюк. А протягом всього дня розважали гостей свята заповзяті музики із Покровки.

Вже багато відомо нам про Нестора Махна. Але його постать, його діяльність не перестають бентежити думки дослідників. Іще багато буде сказано і написано про Махна-героя та Махна-розбійника, про його жагу до життя та безжальність. Напевно, він ніколи не буде однаковим для всіх. Буде хорошим і буде поганим, але не буде звичайним і розгаданим. А тому цікавість людства до легендарного ватажка повстанського руху збережеться іще на довгі роки.  Людина живе доти, доки жива пам’ять про неї…     

Науковий співробітник Пологівського районного краєзнавчого музею І. Кособок

Залишити відповідь