«Федорівський центр професійної освіти» – думаєте просто назва? Ви теж будете шоковані…

  • Безкоштовне навчання, проживання + стипендія
  • Безкоштовний високошвидкісний інтернет
  • Безкоштовний каво-автомат
  • Сучасна та новітня техніка для навчання
  • Натяжні стелі, євро-ремонти
  • Тренажерний зал у гуртожитку, телевізори у кімнатах
  • А ще, скоро – басейн, сауна і багато іншого…

19 квітня наші журналісти відвідали унікальний навчальний заклад на Пологівщині, та були приємно вражені його діяльністю, розвитком та цілями, та, мабуть, найбільше – керівником.

Це – Федорівський центр професійної освіти.

Нас запросили на День відкритих дверей. (Про це читайте незабаром).

Чесно кажучи, не мали уявлення та й не сподівались побачити там скільки інноваційних прийомів до самого процесу навчання, такого відданого підходу до працівників закладу, а головне до тих, хто у ньому навчається.

Перше – у Центрі БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ, ТА ПРОЖИВАННЯ у гуртожитку, а ще й стипендія учням, випуск медалістів з відзнаками, та ОСОБЛИВІ, СУЧАСНІ УМОВИ НАВЧАННЯ, які зацікавлять кожного, хто там побуває.

У холі нас гостинно зустрічав директор закладу та його заступник. Привітна посмішка, гарячий чай з дороги, приємне спілкування одразу підкорили насJ Нажаль, не всюди так зустрічають журналістів…

Зігрівшись, нас запросили на екскурсію, аби на власні очі побачити все як є, та не бути голослівними у розповідях про цей заклад і його умови.

ПРО УЧБОВИЙ КОРПУС

По-перше, кожен кабінет світлий та затишний, оснащений комп’ютерами, сучасною технікою для роботи, інформаційними стендами, та іншим. У деяких вже є мультимедійні дошки з проекторами. Також, встановлені нові двері, натяжна стеля, сучасні обігрівачі. Заклад має окремий конференц-зал оснащений зручними меблями та мультимедійною дошкою.

У холі закладу розміщені інформаційні стенди, та спеціальний телевізор, на якому відображуються усі заходи, де учні Центру брали безпосередню участь. Також, є зручні лавки для відпочинку і безкоштовний каво-автомат.

Дах будівлі, як і гуртожитку перекритий надійним євро-металом.

Кажемо з впевненістю: тут хочеться працювати! Тут хочеться навчатись!

ТЕРИТОРІЯ ЗАКЛАДУ

Наразі триває процес будівництва та оснащення території. Але, приємні враження почали набирати обертів ще з самісінького двору закладу.

Ми побачили доріжку, на якій по обидві боки розміщені українські прапори, вона вела до самого центрального входу.

Директор Андрій Зелєнцов говорить, що прибирають прапори тільки взимку, а так вони майорять цілий рік, не тільки на свята, як це зазвичай буває.

Далі, у дворі Центру важко було не помітити декоративні конструкції «Селянське подвір’я». Воно в стадії доопрацювання. Незабаром, з’явиться ще 5-метровий млин, який буде крутитись і освічуватись у темний час доби, землянка, та багато іншого.

До речі, сміттєві урни на території закладу розміщені майже на кожному метрі, тож подвір’я чисте і доглянуте.

Є своя скважина, новий надійний водопровід.

Місця для практики учнів оснащені сучасним обладнанням та різноманітною технікою. Вже стартує будівництво ковальського цеху.

Заклад має свій новенький, сучасний та комфортний учнівський автобус.

Також, є окрема актова зала для проведення різних святкових заходів та урочистостей. Сцену відреставрували, глядацький зал теж ремонтують. І вже закупили потужну звукову систему, мікшерні пульти для звуку та світла, колонки, мікрофони, та ін. Буде також розміщено великий екран з 3-D проектором.

ПРО ОСОБЛИВИЙ ПІДХІД ДО ВИКЛАДАЧІВ

Я на перше вересня пообіцяв кожному викладачеві свого закладу придбати мультимедійну систему, проектор з дошкою у кабінет, адже це значно спрощує їх роботу, а для учнів – це нова та цікава форма подачі матеріалу. – говорить директор.

Керівник закладу дбає про те, аби кожне робоче місце було зручним та комфортним для роботи, вдосталь оснащеним наочними матеріалами, та іншим. Зокрема, буде закуплена електронна лабораторія хімії та фізики.

На офіційному сайті закладу, кожен викладач має свій блог, за допомогою якого учні можуть спілкуватись із фахівцем, дізнаватись корисну інформацію, надсилати виконані завдання, та ін..

Труд кожного оцінюється гідно, тож викладачі працюють із гарним настроєм та позитивно налаштовані на роботу з дітьми, маючи гарні для цього умови.

ПРО ГУРТОЖИТОК

У кімнатах зручні та комфортні умови проживання (по 3-2 чоловіка). Інтернет у вільному доступі.

До 1 вересня у кожній кімнаті будуть встановлені телевізори (на понад 100 каналів) та холодильники.

Облаштовані сучасні санвузли (туалет, душові) з теплою підлогою, та будується окремий санвузол для учнів з особливими потребами.

В гуртожитку є як холодна, так і гаряча вода, окрема кімната для бойлерів, прання та сушки речей дітей. Їх здають, і через деякий час залишається самим тільки попрасувати. І це все безкоштовно.

Є і окрема кімната для приїжджих (гостей, батьків, та ін.).

Навпроти гуртожитку є спортивний майданчик зі спеціальним спорядженням, який теж чекає свого оновлення.

Зараз тут на повну силу тривають ремонтні роботи. Щохвилини, умови для проживання вдосконалюються.

ПРО ОСОБЛИВИЙ ПІДХІД ДО УЧНІВ

Покажіть нам хоча б один навчальний заклад, який постійно організовував для своїх учнів різноманітні сюрпризи-подарунки. Для прикладу, минулого року, на випускників Федорівського центру професійної освіти чекала масштабна концертна програма з живою музикою, а на ранок, коли, традиційно, усі «зустрічають зірку», чекав індивідуальний автобус, який повіз їх на 2-денний відпочинок до моря у готелі на косі. А ще, діти постійно їздять на цікаві екскурсії, пізнавальні заходи та розважальні програми.

Постійно працюють різнопланові гуртки та спортивні секції.

Ми розкриваємо вміння та здібності кожного учня. Стимулюємо та заохочуємо до навчання. Навіть ті, в яких не вірили раніше, стають перспективними і розвиваються у подальшому. Багато із тих, хто в нас навчався їздить зараз на недешевій машині, має гарну, та високооплачувану роботу. – зазначає директор.

У Центрі професійної освіти навчаються діти не лише нашого району, і навіть не лише Запорізької області, а й з різних куточків України: Донецька, Херсонська область.

У навчальному закладі є свій учнівський президент, кабінет міністрів, готується статут.

Щороку, із цього закладу випускаються золоті медалісти.

ПРО ЛЮДИНУ З ВЕЛИКОЇ ЛІТЕРИ – Директора

Це дуже привітна та щира людина, з неабиякими організаторськими вміннями, правильним підходом до людей, та, зокрема, дітей, має великий хист і впевнено крокує по життю, щодня розвиваючи свою справу.

Вік не має значення! Адже нещодавно Андрій Володимирович закінчив магістратуру.

Про натхнення на роботу говорить:

Черпаю досвід із-за кордону (Фінляндія, Польща, Прибалтика..), де бачу, який рівень освіти, які умови для викладачів, а головне для дітей. Багато дізнаюсь цікавого під час спілкування з іншими директорами закладів, які діляться досвідом та секретами успіху. Мені подобаються європейські стандарти та норми навчання, адже це і є запорукою розвитку та процвітання нашої держави, та, зокрема, вихід на новий вищий та кращий рівень нашого навчання.

Під керівництвом Андрія Володимировича, у закладу створено свій бізнес-план розписаний на кілька років уперед, з програмою розвитку та покроковою інструкцією для щоденної роботи.

Я веду роботу так, щоб мені ні перед підлеглими, ні перед учнями, чи їх батьками не було соромно. Адже, колись вичерпається і мій час на цій посаді, тож, хочеться щоб з гордістю та добрими словами були відгуки про Центр. Роблю все для майбутнього свого села, його розвитку, забезпечення гарними фахівцями роботодавців Пологівщини, та комфортними трудовими місцями у нашому закладі. Для дітей хочеться бути не керівником, а добрим товаришем, який допомагає їм пожиттю. – говорить Андрій Володимирович.

До речі, Андрій Зелєнцов потрапив на сторінки особливого видання «Бути лідером – Україна», і вже другий рік поспіль входить до списку унікальних особистостей, котрі проявили себе в різних областях – промисловості, агрокомплексі, медицині, культурі, але особливий акцент в книзі зроблений на сферу освіти, як на основу патріотизму.

ПЛАНИ НА НАЙБЛИЖЧЕ МАЙБУТНЄ

Добре, що реформи у профтехосвіті почали набирати обертів, і мають позитивні результати, я вважаю, що це було необхідним та дуже потрібним. За останні три роки, не можу поскаржитись на обласне фінансування для підкріплення матеріально-технічної бази. – говорить Андрій Володимирович.

За словами директора, заклад у цьому році отримав пів мільйони гривень для закупівлі мультимедійних систем, та майже 600 тисяч на проведення весняно-польових робіт. А минулого року, Центру виділили трохи більше мільйона гривень на розвиток матеріально-технічної бази, тож був закуплений новий трактор, віялка, встановлені пластикові вікна, та багато іншого для закладу. Цьогоріч, придбали новий сучасний оприскувач, розкидувач мінеральних добрив, мультимедійні дошки у навчальні кабінеті.

На сьогоднішній день, сам заклад заробив 2 млн. 700 тис. грн., та планується заробити 5 млн. 200 тис. грн..

Найближчим часом, має завершитись ремонт у їдальні, гуртожитку, та будуть встановлені у кожній кімнаті телевізор зі 100 каналами, відбудеться модернізація навчальних кабінетів.

Гроші виділені на заклад та власні зароблені використовуємо з розумом, усе, до найдрібнішої деталі закуповуємо через систему «Прозоро». – говорить керівник.

ПРО ІСТОРІЮ ЦЕНТРУ

По-перше Федорівський центр професійної освіти – це державний навчальний заклад, він є базовим. Інші 2, так звані, філіали знаходяться у Більмаку та Гуляйполі. Тож, загалом – 3 навчальних заклади. Навчання проходить як на базі 9, так і 11-ти класів, крім того, зараховується до безперервного трудового стажу.

У 2000 році, заклад створив свій офіційний сайт www.licey58.zp.ua, на якому працювали як викладачі так і учні, і навчальний процес ставав більш цікавим. Днями, цей сайт отримав звання Найкращого серед інших навчальних закладів Запорізької області. Детальніше

Федорівському центру професійної освіти вже 62 роки. Заклад має свою багату, давню історію яка тісно пов’язана з історією села Федорівка, що має коріння у другій половині XIX століття і простяглося вздовж невеликої річки Гайчур, на сході Запорізької області.

Це село, мабуть, невипадково мало дві назви: одну за прізвищем землевпорядника Федорова, а другу здавна дали хлібороби – Бурлацьке.

У 1902 році у Федорівці відкрилась двокласна земська школа імені барона М.О.Корфа, відомого земського діяча і педагога 60-70 років XIX ст. Тут було введено безкоштовне навчання. В цій школі навчалися грамоті діти бідних селян не тільки з Федорівки а й інших навколишніх сел. Це була справді добра школа, на відміну від інших шкіл Олександрійського повіту (нині Запорізька область). Містилась вона у капітальному будинку, мала добре обладнані кабінети, достатню кількість шкільних підручників.

Помічником попечителя школи був прогресивний земський діяч О.М.Кущ.
Будівля цієї школи збереглася до наших днів. В ній розмістилися навчальні кабінети та лабораторії навчального корпусу №2 нашого ліцею.

В 1921 році на базі земської школи була організована педагогічна школа, а в 1922 році була реорганізована в Агро-школу.

В 1928 році на базі агрошколи було відкрито сільсько-господарський технікум, директором якого був С.С.Кочубей – видатний діяч радянського часу.

З 1945 року в стінах цієї будівлі знаходився Федорівський сільськогосподарський технікум шовківництва, а у вересні 1956 року він був реорганізований і перейменований в школу УМСХ №8 по підготовці механізаторських кадрів для сільського господарства Радянського союзу.

За роки існування школи механізації було побудовано спортивний зал, клуб, майстерні, їдальня. У 1960 році Федорівська школа УМСХ №8 була перейменована у Чубарівське УМСХ№8 при зміні назви села.

За часів існування Чубарівське УМСХ№8 змінювало назву декілька разів:

* 1963 р. – СПТУ№8;

* 1981 р. – ССПТУ№8;

* 1984 р. – ССПТУ№58;

* 1985 р. – СПТУ№58;

* 1992 р. – ПТУ№58;

* 2004 р. – Чубарівський професійний аграрний ліцей.

* 2018 р. – ДНЗ «Федорівський центр професійної освіти»

З 1970 по 1976 роки було побудовано на території ліцею п’ятиповерховий гуртожиток, який увійшов в дію в 1971 році, а у 1976 році запрацював новий чотириповерховий учбовий корпус з світлими великими учбовими кабінетами, адміністративною частиною, бібліотекою та просторими коридорами.

Федорівський центр професійної освіти нині посідає помітне місце серед професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області.

У Центрі нараховується 15 викладачів, з них 5 – вищої категорії, 25 майстрів. Щодо матеріально-технічної бази: 38 тракторів, 24 автомобілів різних модифікацій (з них 4 КАМАЗи), також є зернозбиральні комбайни.

До речі, окрім 9 існуючих спеціальностей, у Центрі ще навчатимуть на зварювальників, токарів і ковалів. Тож, замість 3-ьох основних професій, кожен матиме можливість у результаті здобути 6.

P.S.

На перший погляд вам може здатись, що це все написано, як реклама, чи агітація, але не поспішайте з висновками, бо це насправді не так. Це один із тих небагатьох закладів України, який дійсно вражає, і туди хочеться завітати не раз. По правді кажучи, не бачили таких умов навіть у вищих навчальних закладів.

І це все друзі у селі Федорівка. Дехто думає: «ну село, й село, що там може бути унікального та незвичного?!» а тут ось як! Ми побачили все це на власні очі!

Нажаль, головна проблема цього села – суцільне бездоріжжя. Але це вже інша тема, яку ми просто так не полишимо.

Схожі публікації
09.12.2022

Жительку Пологівського району підозрюють у колабораційний діяльності. Олена Баранник проголосила себе головою цивільної адміністрації на окупованій території. 8 грудня у суді міста Запоріжжя відбулось підготовче засідання у цій справі. Про […]

28.11.2022

Запорізький напрямок і тимчасово окупована частина Пологівського району зустрічає ЗСУ. Йдучи зранку містом, я нарахувала 86 трупів окупантів по обидві боки дороги – розповідає пологівчанка. За інформацією Генштабу сьогодні зранку, […]

24.11.2022

Вчора, 23 листопада, близько 18:00 у автомобілі зрадника здетонував вибуховий пристрій. «Люблю дивитись як воно горить, як вони бігають, суїтяться» За попередніми даними, колаборантом виявився колишній голова Пологівської районної ради […]

18.11.2022

Раніше судимий мешканець Кам’янка-Дніпровського району, дізнавшись від жінки, що скоро стане батьком її дитини, наважився на страшний злочин. Він задушив свою жертву клейовою стрічкою та сховав тіло у вигрібній ямі. […]

18.11.2022

В рамках реалізації загальнодержавної програми підтримки населення, яке потерпає від збройної агресії окупанта, перші громади Запорізької області уже розпочали доставляти домогосподарствам дрова для опалення в зимовий період. Так, 37 домогосподарств […]

17.11.2022

Учора окупанти завдали ракетного удару по об’єкту інфраструктури в обласному центрі. Під ворожим вогнем опинилися й жителі Пологівського та Василівського районів. Інформації про потерпілих не надходило. 16 листопада армія рашистів […]

17.11.2022

Евакуацію дітей-сиріт, дитячих будинків сімейного типу та інтернатних закладів, а також допомогу міжнародних організацій у цьому процесі обговорили на нараді очільника ЗОВА Олександра Старуха з керівниками структурних підрозділів. Заступниця начальника […]

17.11.2022

Ділок закуповував алкогольну і тютюнову продукцію без відповідних документів та акцизного маркування для подальшого перепродажу третім особам. Правоохоронці вилучили товар сумнівного походження, який прямував на прифронтову територію. 14 листопада спецпризначенці […]

16.11.2022

До нашої редакції потрапив документ, в якому зазначались відповідальні та організатори свята ворожої ганчірки у Пологах. Цією інформацією з журналістами “ПІК” поділилась небайдужа людина. Так, з документу видно організаторів та […]

16.11.2022

До органів поліції надійшло 15 повідомлень про зруйновану житлову та цивільну інфраструктуру в обласному центрі та у Пологівському районі. Є інформація про поранену цивільну людину. Минулої доби російські загарбники обстріляли […]

16.11.2022

Вночі, 16 листопада, у Пологівському районі стало на 1 ворожий склад менше. Так, у населеному пункті Токмак було знищено великий склад з бк різного калібру. Нагадаємо, також бійці Запорізької тероборони […]

16.11.2022

Рано-вранці (близько п’ятої) 16 листопада, рашисти поцілили у придорожній ресторан в селі Запорізької області. Вони завдали удару трьома ракетами. Про це повідомив голова ЗОВА Олександр Старух. “Голодна сволота. Самі не […]