Феєрія лялькового світу Світлани Філоненко (ФОТО)

Опубліковано в 18:40 Важливі, Новини, У Пологах, У районі, Фото-галерея, Цікаво та корисно    814

Кожен із нас – родом з дитинства.

Ми часто згадуємо безтурботні часи, коли найбільшою проблемою було придбання нової іграшки.

Сьогодні у всьому світі відзначають Міжнародний день лялькаря, день майстрів, які дарують диво не лише дітям, а й дорослим.

З цього приводу, до нас у гості завітала відома в районі майстриня, учасниця самодіяльності, працівник культури – Світлана Філоненко.

Ця енергійна й творча жінка розповіла багато цікавого про головну пристрасть свого життя – створення ляльок власними руками.

Пані Світлано, чому саме ляльки?

Я не люблю довго займатися однією справою. Спочатку ліпила у майстерні Нагурних глину, це захоплювало, та надовго мене не вистачило. А лялька синтезує в собі багато видів ручної роботи: потрібно одночасно бути художником, скульптором, модельєром, чоботарем, дизайнером, перукарем – це набагато цікавіше.

Як давно ви займаєтеся виготовленням ляльок?

Саме в дорослому віці про ляльку я згадала будучи у декретній відпустпці, у 2007 році. За фахом, я – бухгалтер, і саме тоді зрозуміла, що була не на своєму місці. Поступово потягло до творчості. Я і раніше створювала різні образи, виготовляючи костюми для ляльок, та щоб створити саму ляльку.. – такого до певного часу не було.

Одного разу, я замислилася над тим, чи можна створити таку ляльку, яка потрібна саме мені, а не користуватися тим, що пропонує промисловість.

За допомогою мережі Інтернет, відкрила для себе цілий ляльковий світ – різноманітні тематичні спільноти, відео-блоги, чати тощо.

Ютуб-канал Світлани Філоненко

Як ставляться близькі до вашого захоплення?

Спочатку, вони не приділяли особливої уваги такому захопленню, та тепер всіляко сприяють цьому. Наприклад, чоловік допомагає у виготовленні елементів декори, як-от меблі, предмети інтер`єру.

З чого все починається?

Починається все з ідеї. Далі, визначаєтеся із технікою й матеріалом. Він може бути різним – від глини до тканини. Іноді, лялька сама “підказує” у процесі роботи. В будь-якій дії має бути присутній художній задум. Потім, робиться основа – тіло, частини тіла, голова, оброблюється поверхня і промальовуються риси обличчя. Тут ми використовуємо акрилові фарби. Волосся робиться з різних матеріалів – синтетичних, природніх. Мені подобається працювати з натуральними матеріалами, такими як шкіра й хутро. Лялька з природніх матеріалів є безпечною, гіпоалергенною (що важливо в разі, коли нею гратимуться діти), естетично привабливішою.

Художня лялька відрізняється від звичайної. Міцність не стоїть на першому місці. На таку ляльку радше дивляться, аніж граються нею, хоча можливі виключення – існують статичні і рухливі екземпляри.

Виготовлення ляльок – справа не дешева. Доводиться шукати елементи оздоблення, матеріали; деякі екземпляри можуть знаходитися в процесі роботи майже до року. Така робота вимагає часу. На стадії підготовки можна придбати всі необхідні матеріали, такі як дріт, акрилові фарби, клей, тощо у будь-якому магазині автомобільних та господарських товарів. Тож, необов`язково витрачати шалені гроші на купівлю матеріалів в Інтернеті та спеціалізованих магазинах.

Тепер, я працюю керівником гуртка на поділлі «Сонячні долоньки» у міському центрі культури і дозвілля «Гірник», маю свій гурток, учнів. Навички, набуті у процесі створення ляльок знадобилися у роботі – декорую і оздоблюю сцену до різних свят, заходів; з помічниками виговляємо елементи вбрання й костюми для хореографічних колективів «Гірника».

Існує легенда, згідно якої лялькар робить очі в останню чергу, бо нібито після цього лялька оживає. Чи це так насправді?

У кожного майстра по-різному. Лялькар, працюючи над новим образом, вкладає у нього частину своєї душі – величезне енергетичне навантаження, яке має бути позитивним. У поганому настрої лялька не допустить вас до роботи.

Дехто, набиваючи ляльку, кладе в середину маленьке серце, вирізане з тканини абощо. Дехто навіть проколює таке серце, щоб лялька не ожила – все залежить від віри у забобони та перекази.

Я точно знаю, що найперші вироби віддавати, дарувати, продавати не варто. Їх треба залишити на згадку, і для порівняння із наступними. Якщо ви досвічений майстер, зробивши нову ляльку – звільніть місця для наступної.

Побажання пологівцям.

Я бажаю молодим людям знайти себе, не блукаючи довкола заповітної мрії, а прислухатися до себе і обрати те, що до душі – це може змінити життя.

Пані Світлано, сердечно вітаємо Вас з професійним святом – Міжнародним днем лялькаря!

Бажаємо творчості нестримної, енергії безмежної, добра нескінченого, визнання приємного, підгрунтя матеріального міцного, любові істинної, щастя родинного!

Міцного Вам здоров’я, добра, наснаги творити дива та здійснювати дитячі мрії!
Зі святом!

1 коментар на “Феєрія лялькового світу Світлани Філоненко (ФОТО)

  • Цікаво. Приємно за творчих людей,що проживають в Запорізькому краї. Творчої наснаги пані Світлані.

Залишити відповідь