Фінансування та призначення страхових виплат від Фонду соцстраху ЗА НОВИМИ ПОРЯДКАМИ

Опубліковано в 12:43 Важливі, Новини, У районі, Цікаво та корисно    309

Фінансування та призначення страхових виплат від Фонду соціального страхування України – за новими порядками

З 1 жовтня вводиться у дію нова форма заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення застрахованим особам та окремих виплат потерпілим на виробництві. Нова форма заяви-розрахунку впроваджується Порядком фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 12 (далі – Порядок).

Як і раніше, оформлення та подання заяви-розрахунку до робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України або його відділення покладається на страхувальника (роботодавця).

Нова форма заяви-розрахунку об’єднала такі відомості:

  • допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд  за хворою дитиною);
  • допомога по вагітності та пологах;
  • допомога на поховання;
  • допомога по тимчасовій непрацездатності, яка настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання;
  • відшкодування вартості поховання потерпілого та пов’язаних із цим ритуальних послуг;
  • виплата при тимчасовому переведенні потерпілого на легшу, нижчеоплачувану роботу.

У разі настання у застрахованої особи страхового випадку, пов’язаного з тимчасовою втратою працездатності, комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства, з урахуванням вимог Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, на підставі поданих документів, передбачених статтею 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, приймає рішення про призначення матеріального забезпечення застрахованій особі. Нагадуємо, що з 27 липня 2018 року набуло чинності нове Положення про комісію із соцстрахування підприємства, установи, організації.

Не пізніше 5 робочих днів від дати прийняття комісією із соціального страхування рішення про призначення допомоги страхувальник повинен сформувати заяву-розрахунок, яка містить інформацію про нараховані суми матеріального забезпечення застрахованим особам, та подати у двох примірниках до робочого органу виконавчої дирекції Фонду.

Зокрема, відповідно до прийнятого Порядку, оформлена заява-розрахунок може бути передана роботодавцем і прийнята Фондом в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису. При поданні документу в електронному вигляді у роботодавця має зберігатися роздрукований екземпляр.

Крім того, Порядок запроваджує нові підходи до обслуговування страхувальників, що дозволить вдосконалити систему фінансування та попередити можливі помилки при визначенні розміру допомоги та страхових виплат. З цією метою робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюватимуть попередній контроль правильності нарахування виплат та у разі виявлення помилок та/або недостовірних відомостей заява-розрахунок повертається страхувальнику з відповідними рекомендаціями щодо їх усунення.

Також з 01 жовтня 2018 року після проведення виплат матеріального забезпечення застрахованим особам роботодавець протягом місяця з дня проведення  таких виплат має надіслати до робочого органу виконавчої дирекції Фонду повідомлення про проведення виплат за формою, визначеною Порядком.  Повідомлення може бути надіслано в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису або надіслано листом із повідомленням, або надано безпосередньо до робочого органу виконавчої дирекції Фонду чи його відділення.

У разі відсутності інформації від роботодавця про виплати застрахованим особам протягом трьох місяців з дня проведення фінансування робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюють перевірку щодо використання страхувальником коштів Фонду.

Інформує: начальник відділу роботи з потерпілими Пологівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області Бобирь Н.В.

Залишити відповідь