Фонд соціального страхування інформує пологівців

Пологівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області доводить до відома страхувальників та застрахованих осіб основні показники роботи з реалізації завдань соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, а також про проведені профілактичні заходи за 2018 рік.

Настав період підведення підсумків роботи та формування планів подальшої діяльності. Які заходи проведено відділенням Фонду протягом року та які плани на наступний рік?

Робота з профілактики виробничого травматизму в 2018 році  проводилась з урахуванням того, що в попередньому році було зареєстровано значне зростання кількості нещасних випадків на підприємствах, розташованих в місті Пологи, а найбільше зростання травматизму відбулося в ПрАТ «Пологівський ОЕЗ».

Як наслідок, переважна більшість профілактичних заходів була зосереджена на підприємствах, де в 2017 році проводились розслідування нещасних випадків.

Пологівським відділенням забезпечена 100% участь представників Фонду у розслідуванні нещасних випадків на виробництві, ведеться їх облік та здійснюється аналіз травматизму, на підставі якого планується подальша профілактична робота. Основними є заходи, спрямовані на підвищення ефективності функціонування системи управління охороною праці (СУОП) на підприємствах, покращення якості навчання й інструктажів з  охорони праці.

В «Сервісному центрі з надання консультаційних послуг» відділення спеціалістам підприємств надано 75 консультацій з різних питань охорони праці та соціального страхування.

Страховий експерт з охорони праці взяв участь: у розробленні 12 нормативних актів, які діють на підприємствах, в тому числі 3 інструкцій з охорони праці ПрАТ «Пологівський ОЕЗ»; у проведенні навчання персоналу та засіданнях комісій з перевірки знань з питань охорони праці в ТДВ «ПХЗ «Коагулянт», ПрАТ «Пологівський ОЕЗ»,  КУП «Житло-Сервіс» та інших.

У 2018 році проведено 14 планових перевірок страхувальників з питань охорони праці, стану профілактичної роботи, умов і безпеки праці.

За участю представників відділення Фонду, спеціалістів підприємств установ та організацій району проведено 7 нарад та круглий стіл з актуальних питань охорони праці і соціального страхування. У зв’язку з високим рівнем травматизму в ПрАТ «Пологівський ОЕЗ» проведено семінар за участю представника Головного управління Держпраці у Запорізькій області.  

До Всесвітнього дня охорони праці проведено низку заходів, в тому числі: відкритий урок для старшокласників Пологівської ЗОШ №4 на тему «28 квітня – Всесвітній  день охорони праці»; семінар на тему  «Охорона праці неповнолітніх працівників та проведення роз’яснювальної роботи щодо виробничих ризиків»; проведено третю щорічну вікторину-конкурс з питань охорони праці серед спеціалістів з охорони праці в форматі живого спілкування під гаслом «Знання збережуть життя».

Результатом проведеної роботодавцями, профспілками, органами державної виконавчої влади, місцевого самоврядування та відділенням Фонду профілактичної роботи є зменшення кількості травмованих на виробництві.  

Основні показники травматизму на підприємствах Пологівського району за 2018 рік у порівнянні з попереднім роком такі:

Кількість страхових випадків, пов’язаних з виробництвом

за 2018 рік

за 2017 рік +/-

2018/2017

1 Всього  потерпілих 10 14 -4
в т.ч. зі смертельним наслідком 1 +1
2 Нещасних випадків, які пов’язані з виробництвом, всього 8 13 -5
в т.ч.  групових 2 1 +1
зі смертельним наслідком 1 +1
3 Потерпілих зі стійкою втратою  професійної працездатності 3 6 -3
4 Випадків профзахворювань 0 0

Всього від роботодавців з початку 2018 року надійшло 12 повідомлень про нещасні випадки, в тому числі, 2 групових випадки, 1 – зі смертельним наслідком та 3 випадки смерті на виробництві, що сталися в ПрАТ «Пологівський ОЕЗ», КУ «Пологівська райстоматполіклініка» та ПП «Бізон-тех 2006».

Випадки смерті працівників внаслідок погіршення стану здоров’я під час виконання трудових обов’язків визнано такими, що не пов’язані з виробництвом через відсутність впливу шкідливих виробничих факторів.

 За результатами розслідувань 8 нещасних випадків визнано пов’язаними з виробництвом та страховими, що на 5 випадків (або на 38%) менше ніж за попередній рік.

Кількість потерпілих на виробництві у порівнянні з попереднім роком зменшилась з 14 до 10 осіб (на 29%). Але, в поточному році, зареєстровано нещасний випадок зі смертельним наслідком, що стався внаслідок дорожньо-транспортної пригоди з працівниками ТДВ «ПХЗ Коагулянт».

Крім цього в 2018 році травмовані працівники Федорівської сільської ради, ПрАТ  «Пологівський ОЕЗ», ТДВ «Пологпостач», ТОВ «Бізон-імпорт», ПП «Агрофірма ім. Шевченка».

Слід звернути увагу, що протягом 2018 року з 10 потерпілих на виробництві, 7 працівників травмовано внаслідок дорожньо-транспортних пригод, в тому числі 4 особи отримали травми з тяжкими наслідками.

Враховуючи це просимо звернути увагу водіїв на необхідність додержання Правил дорожнього руху України, а роботодавців на додержання вимог Правил охорони праці на автомобільному транспорті в частині контролю за технічним станом автотранспорту та контролю за станом здоров’я й порядком допуску до роботи водіїв.

Серед проблем, які слід подолати в 2019 році – це ставлення частини роботодавців до питань охорони праці як до другорядних, недостатня кількість спеціалістів з охорони праці, не обтяжених додатковими обов’язками, здатними організувати роботу та переконати роботодавця вкладати кошти в заходи з охорони праці, тобто в збереження здоров’я та життя працюючих.

 Інформуємо: одержати консультацію з питань охорони праці чи соціального страхування та повідомити про нещасний випадок на виробництві Ви можете за телефонами Пологівського відділення Фонду соціального стра: (06165) 2-38-60 або 2-31-89.

Начальник відділення   В.І. Сивуха

Схожі публікації
01.12.2022

Гранати, автомат Калашникова та близько 270 набоїв різного калібру зберігав житель Гуляйполя на території свого домоволодіння. Правоохоронці вилучили зброю та відкрили кримінальне провадження за фактом незаконного поводження з нею. 28 листопада під час проведення перевірки оперативної […]

28.11.2022

Запорізький напрямок і тимчасово окупована частина Пологівського району зустрічає ЗСУ. Йдучи зранку містом, я нарахувала 86 трупів окупантів по обидві боки дороги – розповідає пологівчанка. За інформацією Генштабу сьогодні зранку, […]

24.11.2022

Вчора, 23 листопада, близько 18:00 у автомобілі зрадника здетонував вибуховий пристрій. «Люблю дивитись як воно горить, як вони бігають, суїтяться» За попередніми даними, колаборантом виявився колишній голова Пологівської районної ради […]

18.11.2022

Раніше судимий мешканець Кам’янка-Дніпровського району, дізнавшись від жінки, що скоро стане батьком її дитини, наважився на страшний злочин. Він задушив свою жертву клейовою стрічкою та сховав тіло у вигрібній ямі. […]

18.11.2022

В рамках реалізації загальнодержавної програми підтримки населення, яке потерпає від збройної агресії окупанта, перші громади Запорізької області уже розпочали доставляти домогосподарствам дрова для опалення в зимовий період. Так, 37 домогосподарств […]

17.11.2022

Учора окупанти завдали ракетного удару по об’єкту інфраструктури в обласному центрі. Під ворожим вогнем опинилися й жителі Пологівського та Василівського районів. Інформації про потерпілих не надходило. 16 листопада армія рашистів […]

17.11.2022

Евакуацію дітей-сиріт, дитячих будинків сімейного типу та інтернатних закладів, а також допомогу міжнародних організацій у цьому процесі обговорили на нараді очільника ЗОВА Олександра Старуха з керівниками структурних підрозділів. Заступниця начальника […]

17.11.2022

Ділок закуповував алкогольну і тютюнову продукцію без відповідних документів та акцизного маркування для подальшого перепродажу третім особам. Правоохоронці вилучили товар сумнівного походження, який прямував на прифронтову територію. 14 листопада спецпризначенці […]

16.11.2022

До нашої редакції потрапив документ, в якому зазначались відповідальні та організатори свята ворожої ганчірки у Пологах. Цією інформацією з журналістами “ПІК” поділилась небайдужа людина. Так, з документу видно організаторів та […]

16.11.2022

До органів поліції надійшло 15 повідомлень про зруйновану житлову та цивільну інфраструктуру в обласному центрі та у Пологівському районі. Є інформація про поранену цивільну людину. Минулої доби російські загарбники обстріляли […]

16.11.2022

Вночі, 16 листопада, у Пологівському районі стало на 1 ворожий склад менше. Так, у населеному пункті Токмак було знищено великий склад з бк різного калібру. Нагадаємо, також бійці Запорізької тероборони […]

16.11.2022

Рано-вранці (близько п’ятої) 16 листопада, рашисти поцілили у придорожній ресторан в селі Запорізької області. Вони завдали удару трьома ракетами. Про це повідомив голова ЗОВА Олександр Старух. “Голодна сволота. Самі не […]