Фото-факт: Чи то ціни зашкалюють, чи совість власника. А вас влаштовує вартість газу?

Опубліковано в 21:55 Актуально, Важливі, Новини, У Пологах, У районі    590

Шоковані цінами на газ для авто у Пологах.

Усім відомо, що заправити “свою маленьку” пологівські водії зараз можуть лише на мікрорайоні ПЛМС. У нашому місті існує 2 такі автозаправочні станції, але в одній з них (на Інженерному) газ відсутній.

Тож, сьогодні стали свідками шокуючої ціни – 16,74 грн./л. Не забагато?!

Питаємо у працівника АЗС, у відповідь – “Я не знаю чому в нас така вартість”.

Поцікавились ми скільки коштує зараз (станом на 23 серпня) газ у Запорізькій області. Погляньте самі:

Джерело: http://index.minfin.com.ua/fuel/detail/

Виходить, що у регіоні найдорожчий газ коштує 15,99 грн./л.

Йдемо далі. Тепер, цікаво яка найбільша ціна в Україні. Та, як виявляється навіть по усій Україні вартість автогазу не дорожче ніж 16,50 грн./л.

То що ж виходить? Звідки власник АЗС у Пологах “намалював” таку ціну?! 

Вийти на зв’язок із ним, у нас, нажаль, не вийшло. Але дуже кортить отримати обгрунтоване пояснення.

До речі, у зв’язку з дефіцитом газу для авто у Пологах, черга на цій АЗС довжелезна. Доводиться простояти і по півгодини. Але куди діватись? Вибору нам іншого не лишили…

Щодо подорожчання газу взагалі, стало відомо, що за період з 22 по 23 серпня ціна автогазу у великих мережах АЗС зросла, в середньому, на 0,5-1 гривні за літр – до 16-16,5 гривні. Тим часом трейдери прогнозують, що найближчими вихідними (в багатьох українців їх уже відзавтра буде аж чотири поспіль – через святкування Дня Незалежності) ціна літра автогазу може зрости до 18 грн.

Основним фактором подорожчання автогазу аналітики “Консалтингової групи А-95” називають брак ресурсу. Аналітик “А-95” Артем Куюн вважає, що криза, з якою зіткнулися постачальники газу, виявилася набагато сильнішою, ніж очікувалося.

“Причому справа не стільки в оцінці дефіцитних обсягів, скільки в неможливості цю нестачу закрити: в Україні катастрофічно не вистачає вагонів, а ті, що є, “Укрзалізниця” не в силах ефективно використовувати. Найбільш гостро дефіцит газу на заправках відчувається на Півдні та Заході країни. Газу немає як на одиночних станціях, так і у великих мережах”, – зазначив Куюн.

Ближче до середини вересня ситуація має стабілізуватися, до України доставлять автогаз у необхідній кількості й експерти прогнозують падіння цін.

Нагадаємо, на початку червня повідомлялося, що СБУ викрила більшість імпортерів паливно-мастильних матеріалів і скрапленого газу в масштабних фінансових махінаціях. Про це пише “Економічна правда”. У кримінальному провадженні, в рамках якого СБУ заблокувала рахунки і ресурси багатьох імпортерів зрідженого газу, бере участь 31 юридична особа, в тому числі п’ять імпортерів зрідженого газу і два експедитори. 

 

Залишити відповідь