ФОТО-ФАКТ: У Пологах вже в обігу нові гривні

Опубліковано в 17:07 Важливі, Новини, У Пологах, Цікаво та корисно    493

У нашому місті вже частенько можна зустріти нові цьогорічні монети номіналом в “1” та “2” гривні.

Ними дають здачу в магазинах, та навіть приносять пенсію.

Чесно кажучи, були здивовані їх розміром: тримаючи в руках 2 гривні, здається ніби 2 копійки. Проте, вони набагато легші за звичні нам 10 копійок, і не дзеленчать (як ми звикли), а більше шелестять, тож виготовлені з іншого матеріалу.

Нагадаємо, 14 березня, Національний банк України презентував нові обігові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень. Детальніше

Ці монети з часом замінять банкноти відповідних номіналів, що зараз перебувають в обігу. Вводяться в обіг нові монети поетапно:

– перший етап – 27 квітня – введені в обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні,

– другий етап відбудеться пізніше, монети номінальною вартістю 5 і 10 гривні вводитимуться в обіг у 2019 – 2020 роках (точну дату Національний банк повідомить додатково).

УВАГА! Вже з 1 липня в Україні застосовуватимуться правила заокруглення загальних сум готівкових розрахунків (у чеках).

Національний банк України припиняє карбувати монети номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок. Водночас, усі ці номінали розмінних монет і надалі залишатимуться в обігу. Проте, у подальшому, готівковий обіг не буде поповнюватися новими монетами зазначених номіналів.

Для спрощення розрахунків встановлюватимуться правила заокруглення загальної суми покупки:

– сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в сторону зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;

– сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в сторону збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

У разі наявності у покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а у разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцеві решту цими номіналами.

Під час безготівкових розрахунків заокруглення не здійснюватиметься.

Залишити відповідь