Головні тези інтерв’ю Президента України щодо воєнного стану. Пологівський район працює у штатному режимі

Парламент 26 листопада ввів в Україні воєнний стан. Режим воєнного стану почав діяти в 10 областях України, зокрема, і в Запорізькій області. 27 листопада Президент України Петро Порошенко дав інтерв’ю українським телеканалам, присвячене агресивним діям Росії в Керченській протоці та введенню воєнного стану в Україні.

Нападом на українські кораблі в українських територіальних водах Росія викрила свою агресію перед світовим співтовариством. В Кремлі розраховували спровокувати Україну на необдумані дії, які могли б витлумачити, як привід (казус белі) для початку повномасштабної війни проти нашої країни.

  • Петро Порошенко: «Я впевнений, що метою була провокація для того, щоб ми відкрили вогонь і бажано було б, щоб когось було вбито. І я не виключаю, що після цього сценарій був б подібним до сценарію у 2008 році в Грузії».

«Це – повномасштабна військова дія, яка чітко підпадає під міжнародне визначення агресії, яка була визначена конвенціями ООН. Крім того, були порушені і конвенція про свободу судноплавства, і багато інших документів міжнародного права».

Провокація проти ВМС України – це лише початок, перша подія зі сценарію захоплення України. За даними розвідки, Росія готується до окупації України. Ми відреагували адекватно: був скликаний воєнний кабінет, РНБО і Верховна Рада отримала указ про введення воєнного стану.

  • Петро Порошенко: «Розвідка надала декілька доказів. По-перше, це російська військова база, яка розташована за 18 км від нашого кордону. Фото бази зроблені 17 і 24 вересня. Кількість танків на базах, які розташовані вздовж нашого кордону зросла втричі. Кількість підрозділів, які були передислоковані вздовж нашого кордону, причому по всій довжині, кардинально зросла». 

Небезпека, як ніколи, реальна – Україна знаходиться під загрозою повномасштабної війни з Російською Федерацією. У порівнянні з 2014 роком кількість російських солдат в Криму збільшилася втричі, БТР у 5 разів, артилерії у 10 разів. Літаків та систем залпового вогню у 5-10 разів.

  • Петро Порошенко: «Саме тому, я як Президент безумовно вимушений був скористатися своїми конституційними повноваженнями і відповідним чином надати законодавче забезпечення Збройним Силам України для того, щоб захистити кожного українця. Захистити суверенітет, територіальну цілісність, незалежність нашої держави, захистити нашу землю».

Воєнний стан не розширює повноважень Президента, які залишаються в рамках статті 106 Конституції. Всі заходи воєнного стану, які будуть задіяні, носять превентивний характер і будуть розширені тільки у випадку початку агресії.

  • Петро Порошенко: «Якщо відбудеться агресія – мені буде потрібно хвилини для того, щоб організувати ефективний захист України. Вже зараз відбуваються наради в Міністерстві оборони і в Генеральному штабі із залученням всіх представників сектору безпеки і оборони».

Структура влади областей, де вводиться воєнний стан, змінюватися не буде – військово-цивільні адміністрації не утворюються. Натомість будуть організовані штаби оборони для координації ЗСУ, НГУ, НП, СБУ та влади і проведення необхідних заходів.

  • Петро Порошенко: «Будуть створюватися лише штаби оборони. Для організації підготовки територіальної оборони, перевірка резерву, перевірка технічного стану. Буде передислоковано частину військ, скорочено бойове злагодження, буде скорочено перебування у пунктах постійної дислокації і висунення на кордон для того, щоб зразу ж організувати ефективний захист».

Цивільне населення не повинне відчувати наслідки введення воєнного стану. Наприклад, у Франції два роки діяв надзвичайний стан для боротьби з тероризмом, але це навіть не зменшувало туристичний потік. Воєнний стан вводиться не для війни, а для того, щоб підготуватися до оборони, що зробить ціну агресії проти України значно вищою для ворога.

  • Петро Порошенко: «Якщо не буде відкритого вторгнення Росії за межами Операції об’єднаних сил на Сході і незаконно анексованого Криму, я наголошую, і це моя принципова позиція – ніяких обмежень конституційних прав і свобод не відбудеться».
  • «Проводьте концерти, ходіть у банки, не треба бігти до крамниць і скупати сірники та сіль. Було дано доручення провести відповідну роз’яснювальну роботу Голові Національного банку з банками. Ніяких обмежень на зняття депозитів, валютообмінні операції».

Не будуть конфіскуватися автомобілі, або інша приватна власність. Не будуть розквартировуватись військові. Не існуватиме обмежень для торгівлі. Не обмежується свобода слова і свобода зібрань. Загальна мобілізація не планується.

  • Петро Порошенко: «Але якщо буде агресія – буде мобілізація часткова. Буде мобілізований резерв першої черги, де «дембеля» і зараз пакують рюкзаки і пишуть у військкомати про свою готовність стати на захист України. І це вже підготовлені воїни з досвідом АТО, які знають в якій частині вони будуть служити, мають професійну підготовку і одразу ж з перших хвилин ми суттєво наростимо чисельність наших Збройних Сил, перерозподіл фінансових ресурсів, забезпечимо всім необхідним кількості наших Збройних Сил і змусимо противника відповідати за порушення державного кордону України». 

Пологівський район працює у штатному режимі

На території Пологівського району ситуація залишається стабільною. Проводиться комплекс заходів, пов’язаних, в першу чергу, з координацією роботи силових структур і відомств, зокрема, в питаннях територіальної оборони, забезпечення громадського порядку, стабільності та безперебійної роботи стратегічних об’єктів.

Усі заклади медицини, освіти, соціального захисту  та інші органи державної влади працюють у штатному режимі та забезпечують надання послуг населенню.

Заходи, що проводяться направлені на забезпечення безпеки та спокою мешканців району. Конституційні права пологівців жодним чином порушені не будуть. Приводів для паніки немає.

Пологівська райдержадміністрації закликає мешканців району бути згуртованими, законослухняними та свідомими громадянами своєї країни. Зберігати спокій та жити звичним повсякденним життям.

Схожі публікації
15.11.2022

Темою цього відео стало дослідження як війна змінює життя людей та їх самих, як особистості. Чи важко кидати все та тікати від російської окупації? Що відчуваєш в цей момент? Скільки […]

06.11.2022

Вісім місяців триває війна, яка руйнує нашу країну, руйнує наше майбутнє, руйнує наші життя… Чи, може, не всіх? Чи, може, знайома з сусідньої вулиці, не являючи собою нічого особливого, нормально […]

06.11.2022

Вже 3 листопада Верховна Рада підтримала проєкт Державного бюджету на 2023 рік у другому читанні. За ним розмір мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму з 1 січня становитиме 6700 грн та […]

02.08.2022

11 жовтня 2021 року Міністерство оборони видало наказ №313, який зобов’язує деяких жінок стати на військовий облік. Йдеться про жінок із професіями, що споріднені з 14 військово-обліковими спеціальностями. Вони зобов’язані стати […]

28.07.2022

Військовослужбовець термінової служби НГУ 16 липня з ПЗРК збив крилату ракету, а 17 липня літак окупантів Су-25. Усього на його рахунку 7 уражених цілей росії – 6 літаків і 1 […]

28.07.2022

1 липня Верховна Рада України ухвалила закон щодо особливостей судового провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи в умовах воєнного чи надзвичайного стану та на тимчасово окупованих […]

27.07.2022

Начальник Марківського відділу УСБУ в Луганській області перебував напідпитку в місці тимчасової дислокації в Кам’янському разом із дружиною та попався місцевим поліцейським. Як розповіли на фейсбук-сторінці Police Control Ukraine, коли патрульні вирішили […]

27.07.2022

Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкти, які спрямовані на зміну оподаткування транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України. Йдеться про законопроєкти №7448, №7466, та №7468, які передбачають внесення […]

15.06.2022

КЛЯТА ВІЙНА ЗАБИРАЄ НАЙКРАЩИХ… 10 червня Пологівщину, як і всю країну, сколихнула трагічна звістка – загинув наш Герой, капітан Олексій Чубашев, відомий військовий журналіст, воїн, автор програми “Рекрут UA”. Таку сумну […]

13.04.2022

За словами одного з експертів, на травневі свята ми будемо смажити шашлики. Відомі астрологи й екстрасенси випитують у планет про плани політиків і майбутнє України. Багато з них твердо впевнені […]

08.04.2022

Додаток “Дія” під час війни кілька разів змінював перелік послуг та опцій. З’явилися нові функції, але водночас й перестали працювати деякі старі, через зупинку діяльності певних відомств та організацій. Та […]

07.04.2022

☝️Нагадуємо, де можна нас читати новини від ПІК ❇️ САЙТ: https://p-i-k.zp.ua/ ❇️ Вайбер: ♦️ ПІК-новини: https://invite.viber.com/?g2=AQABBqLmrkcVkElnJPkau8CdsFM7vg6zOjjYTWCeaUDvl1D48tRLkQNUIHawiKvx ♦️ ПІК-Запоріжжя: https://invite.viber.com/?g2=AQBlFCKu13V1f05EGIlIkfCqOLkk23Qnw1HIkphoQ5vYam9%2FnH6fmGzdb6pnUOH3 ♦️ ПІК-Мелітополь: https://invite.viber.com/?g2=AQBKhbd6VfUgs05D9%2FTG%2Fr6rIWnxtBOI3CK33wKLkbHscumIC4aNZatSfFgPAhz5 ❇️ Фейсбук: ♦️ ПІК-новини: сторінка https://www.facebook.com/PIKnoviniZP ♦️ Група […]