«Хвала рукам, що сіють хліб»: пологівців привітали з Днем працівників сільського господарства

Нехай Пологівська земля
                   Багата хлібом буде,
                   Бо обробляли ці поля
                   Хороші, щирі люди!

Учора, відбулося свято для тих, кого ми маємо шанувати щодня – наших хліборобів.

З нагоди Дня працівників сільського господаства, що відзначається в Україні 19 листопада, у залі Пологівської райради привітали і вшанували працю винуватців свята, для них підготували гарний концерт, віддавши данину пошани людям, що взяли на себе найважчу і найважливішу турботу – працювати на цій землі і годувати країну, тому що з маленького хлібного зернятка починається потужність і сила держави нашої.

Від імені голови Пологівської РДА Артура Крупського на адресу хліборобів прозвучало багато теплих слів і побажань, а ще – слова гордості за великі досягнення на обласному рівні. Артур Євгенович вручив почесні грамоти і подарунки працьовитим хліборобам.

За сумлінну працю, високі професійні досягнення та з нагоди Дня працівників сільського господарства Почесною грамотою Міністерства аграрної політики та продовольства України нагороджується Олег Трубілов – директор ТОВ “Агрофірма “Батьківщина””. На момент нагородження Олег Віталійович, нажаль, був у відрядженні, тож йому передали вітальні слова та усі нагороди й подяки.

Подяку голови Запорізької ОДА оголосили Віктору Цукану – директору ТДВ “Любокут”.

Почесною грамотою Департаменту агропромислового розвитку ОДА був нагороджений Іван Шевченко – тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва приватного підприємства “Агрофірма ім. Шевченка”.

За сумлінну працю, вагомі трудові здобутки, високий професіоналізм, та з нагоди Дня працівників сільського господарства Почесні грамоти Пологівської РДА отримали: Валерій Бадло, Сергій Бакута, Григорій Білай, Валерій Білевський, Сергій Дамаскін, Микола Кириленко, Тетяна Кропівка, Микола Мінаков, Роман Михайліченко, Віктор Панасенко, Сергій Петрів, Євген Поліщук, Сергій Редько, Ігор Сушко, Віктор Щербина.

За зразкове виконання громадських обов’язків, високу активність і злагоджені дії щодо охорони громадського порядку і запобігання правопорушенням та з нагоди Дня працівників сільського господарства Почесною грамотою Пологівської РДА було нагороджено Громадське формування з охорони громадського порядку “Аграрій” (керівник Володимир Сизоненко).

Від Пологівської районної ради, привітання та подарунки адресував заступник голови Ігор Шевченко.

За сумлінну працю, значні трудові здобутки, вагомий особистий внесок у збільшення виробництва сільськогосподарської продукції та з нагоди Дня працівників сільського господарства, Почесною грамотою Запорізької обласної ради нагородили Володимира Сизоненка – генерального директора ТОВ “Семенівське”.

За сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомі трудові здобутки та з нагоди Дня працівників сільського господарства, Почесні грамоти районної ради отримали: Олег Антіпов, Сергій Андрієнко, Руслан Брагін, Іван Гурін, Віктор Дорошенко, Олексій Єременко, Олександр Звінковський, Володимир Маслюк, Максим Міщенко, Юрій Надільнюк, Людмила Павлучевич, Ігор Ротко, Андрій Семененко, Сергій Хілько, Володимир Червоненко, Володимир Яновський.

Хлібороби Пологівщини, завдяки кропіткій самовідданій праці, зробили вагомий внесок у цьогорічний запорізький каравай, і отримали найвищий вал зернових – 164 тисячі тонни, при середній урожайності 38,5 центнерів з гектару. По валовому збору, наш район посідає друге місце в  області. А по намолоту озимої  пшениці – перше місце в області, що складає – 136,5  тисяч тонн при середній урожайності – 41 центнер з гектару. Зібраний врожай повністю забезпечує потреби району в продовольчому та посівному матеріалі. 

Найбільше намолотили зерна в:

 • Товаристві «Агрофірма «Батьківщина» – директор Трубілов Олег Віталійович,
 • Приватному підприємстві “Агрофірма ім. Шевченка”– директор Чуприна Олег Іванович,
 • Товаристві «Семенівське» – директор Сизоненко Володимир Григорович,
 • Товаристві «Агро Ком 1990» – директор Бандуров Віктор Володимирович.

Найвища урожайність зернових отримана в господарствах:

 • Товаристві «Агро Ком 1990» – 52,2 центнерів з гектару,
 • Товаристві “ Агрофірма ”Батьківщина»” – 49,1 центнерів з гектару,
 • Товаристві «Сільськогосподарське науково-виробниче підприємство
 • Товаристві «Агрофірма «Батьківщина» – 48,4 центнерів з гектару.

Найвища урожайність озимої пшениці в:

 • Товаристві з додатковою відповідальністтю «Любокут» – 56,3 центнерів з гектару,
 • Товаристві «Агро Ком 1990» – 56,1 центнерів з гектару,
 • Товаристві “ Агрофірма ” Батьківщина»” – 53,6 центнер з гектару,

Серед фермерських господарств добрі результати показали:

 • Фермерське господарство «Житниця»,
 • Фермерське господарство «Росава»,
 • Фермерське господарство «Аревік»,
 • Фермерське господарство «Каріна»,
 • Фермерське господарство «Ілона»,
 • Фермерське господарство «Юлія» та
 • Фермерське господарство «Скорпіон».

Працівників сільського господаства також привітали начальник відділу агропромислового розвитку Пологівської районної державної адміністрації Анатолій Діхтяр, та голова профспілки працівників сільського господарства Пологівського району Валерій Кириченко. Вони вручили грамоти та подарунки.

За досягнення найвищої врожайності ранніх зернових та зернобобових культур врожаю 2017 року визнано переможцем обласного конкурсу серед сільськогосподарських підприємств, що мають збиральну площу не менше 1000 га і нагороджено за друге місце Почесною грамотою колегії Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та президії обласного комітету профспілки працівників агропромислового комплексу ТОВ “Агрофірма “Агро КОМ 1990” – директор Віктор Бандуров, голова профспілкового комітету Наталія Гончар.

За сумлінну працю, активну роботу із захисту соціально-трудових прав та інтересів членів профспілки, особистий вклад у створення умов, що забезпечуюють стабільну роботу підприємств, підвищення рівня життя працівників та з нагоди святкування Дня працівників сільського господарства, Почесні грамоти обкому профспілки отримали: Сергій Галка, Олександр Киман, Вікторія Островерх, Світлана Пелешко, Олег Трубілов.

За результатами обласного конкурсу щодо збирання ранніх зернових культур у 2017 році за досягнення найвищих намолотів на комбайнах іноземного виробництва, перше місце посів колектив комбайнових екіпажів: ТОВ Агрофірма “Батьківщина у складі комбайнера Івана Сура, помічника комбайнера Костянтина Малачинського, водія Дмитра Бабака, які комбайном “NEW HOLLAND” намолотили 5243,8 т зерна з площі 1068 га, та які нагороджуються Почесною грамотою колегії Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та президії обласного комітету профспілки працівників агропромислового комплексу, грамотами райкому профспілки і цінними подарунками.

Друге місце посіли два колективи комбайнових агрегатів з ТОВ Агрофірма “Батьківщина” у складі:

 • комбайнера Олександра Іващенка, помічника Андрія Захряпи, водія Олександра Гуслистого, які комбайном “NEW HOLLAND” намолотили 4998,3 т зерна з площі 1018 га; 
 • комбайнера Миколи Рябка, помічника Станіслава Кущака, водія Василя Юрченка, які комбайном “NEW HOLLAND” намолотили 4831,4 т зерна з площі 984 га

Колективи комбайнових агрегатів нагородили Почесною грамотою колегії Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та президії обласного комітету профспілки працівників агропромислового комплексу, грамотами райкому профспілки і цінними подарунками.

Однією з найбільших рентабельних культур в нашому районі є соняшник. Сільгосппідприємства району з року в рік отримують один з найбільших валів насіння соняшнику в області. В цьому році, намолочено 60,6 тисяч тонн насіння соняшнику при середній урожайності 21,7 центнер з гектару. Це найвищий вал та урожайність серед районів області. Завдяки старанній праці механізаторів, спеціалістів сільськогосподарських та фермерських господарств, дотриманні технології вирощування  зернових  культур  та  соняшнику,  запровадження нових сортів та гібридів, наш район протягом останніх п’яти років, з кожним роком, збільшує валове виробництво зерна та соняшнику. 

Хліборобами району було вчасно підготовлено поля до посіву озимих культур під урожай 2018 року. Планувалося посіяти близько 37,4 тисяч гектар  озимих. Нажаль, погода внесла свої корективи. Всього посіяно 35,8 тисяч гектар озимих, що складає 96 % від запланованого.

Тваринництво в районі. Товариство «Агро Ком 1990» (директор Бандуров Віктор Володимирович) і Приватне підприємство «Агрофірма  ім.Шевченка» (директор Чуприна Олег Іванович) вирощують свиней. А овець вирощує Товариство «Терра річ» (директор Панасенко Віктор Григорович). 

У концертній програмі були задіяні: зразковий аматорський хореографічний колектив «Золотий ключик» ПМ ЦКД “Гірник”, Ольга Заєць – солістка  Пологівського РБК, вокальний  колектив «Річенька» Басаньського СБК, Марія Діденко – солістка зразкового аматорського хореографічного колективу «Овація» Пологівської ДШМ, Людмила Кравцова – вокалістка Воскресенського СБК, Олександра Плетінь – солістка зразкового аматорського хореографічного колективу «Золотий ключик» ПМ ЦКД “Гірник”, Оксана Пелешко – солістка ПМ ЦКД “Гірник”, Лідія Миронова та Олександр Корнієнко – дует Воскресенського СБК, Валерія Тоцька – солістка театру танцю «Терпсихора» ПМ ЦКД “Гірник”, Ігор Бойко – соліст Григорівського СК.

Ведучими урочистостей були: Єгор Курносов та Ольга Заєць.

Музичний супровід: Ярослав Плетінь

Сценарій  підготовлено  директором  Пологівського РОМЦ Світланою Колісник.

Схожі публікації
05.02.2023

Під час повномасштабної війни, коли багатьом українцям довелося терміново покинути свої домівки та не вдалося зібрати документи, повторна видача свідоцтв та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян особливо […]

09.12.2022

Жительку Пологівського району підозрюють у колабораційний діяльності. Олена Баранник проголосила себе головою цивільної адміністрації на окупованій території. 8 грудня у суді міста Запоріжжя відбулось підготовче засідання у цій справі. Про […]

01.12.2022

Гранати, автомат Калашникова та близько 270 набоїв різного калібру зберігав житель Гуляйполя на території свого домоволодіння. Правоохоронці вилучили зброю та відкрили кримінальне провадження за фактом незаконного поводження з нею. 28 листопада під час проведення перевірки оперативної […]

28.11.2022

Запорізький напрямок і тимчасово окупована частина Пологівського району зустрічає ЗСУ. Йдучи зранку містом, я нарахувала 86 трупів окупантів по обидві боки дороги – розповідає пологівчанка. За інформацією Генштабу сьогодні зранку, […]

24.11.2022

Вчора, 23 листопада, близько 18:00 у автомобілі зрадника здетонував вибуховий пристрій. «Люблю дивитись як воно горить, як вони бігають, суїтяться» За попередніми даними, колаборантом виявився колишній голова Пологівської районної ради […]

23.11.2022

Більшість людей, яким потрібна юридична допомога, не є кваліфікованими юристами та можуть мати мало реальних знань у галузі права. Це робить пошук та вибір відповідного адвоката дуже схожим на гру […]

20.11.2022

Швидкий огляд одразу 3-х навушників JBL: Club 709 BT, Club 950 NC та Club One

18.11.2022

Раніше судимий мешканець Кам’янка-Дніпровського району, дізнавшись від жінки, що скоро стане батьком її дитини, наважився на страшний злочин. Він задушив свою жертву клейовою стрічкою та сховав тіло у вигрібній ямі. […]

18.11.2022

В рамках реалізації загальнодержавної програми підтримки населення, яке потерпає від збройної агресії окупанта, перші громади Запорізької області уже розпочали доставляти домогосподарствам дрова для опалення в зимовий період. Так, 37 домогосподарств […]

17.11.2022

Учора окупанти завдали ракетного удару по об’єкту інфраструктури в обласному центрі. Під ворожим вогнем опинилися й жителі Пологівського та Василівського районів. Інформації про потерпілих не надходило. 16 листопада армія рашистів […]

17.11.2022

Евакуацію дітей-сиріт, дитячих будинків сімейного типу та інтернатних закладів, а також допомогу міжнародних організацій у цьому процесі обговорили на нараді очільника ЗОВА Олександра Старуха з керівниками структурних підрозділів. Заступниця начальника […]

17.11.2022

Ділок закуповував алкогольну і тютюнову продукцію без відповідних документів та акцизного маркування для подальшого перепродажу третім особам. Правоохоронці вилучили товар сумнівного походження, який прямував на прифронтову територію. 14 листопада спецпризначенці […]