І ще раз про спалювання листя… А що обереш ти?

Опубліковано в 11:47 Актуально, В Україні, Новини, У Пологах, У районі, У регіоні, Цікаво та корисно    324

Незважаючи на заборону, восени у Пологах та в селах масово спалюють листя, бадилля городини, травостої й стерню. Люди вважають, що роблять добру справу, а насправді руйнують здоров’я і довкілля.

Рослини є могутнім фільтром, який абсорбує з повітря і ґрунту важкі метали та інші шкідливі речовини. При спалюванні всі вони виділяються у повітря, і тоді концентрація шкідливих речовин у димі величезна.

Одна тонна палаючого листя виділяє 9 кг мікрочастинок диму та 30 кг чадного газу, який легко зв’язується із гемоглобіном крові, блокує постачання кисню до тканин організму. З палаючого листя виділяється бензопрен, що здатен викликати рак. З димом вивільняються діоксини – одні з найотруйніших речовин. Вони погано розщеплюються і накопичуються в організмі людини, пригнічують імунітет і мають канцерогенну дію. Під час спалювання рослин у повітря виділяються пестициди та отрутохімікати, якими їх кроплять протягом сезону.

Якщо ж у купу листя чи бадилля потрапить поліетиленовий пакет, пластикова пляшка або склянка, то при горінні утворюється до 75 небезпечних речовин. Серед них – карбонілхлорид (COCl2), більш відомий як фосген (бойова отруйна речовина задушливої дії).

У поєднанні з забрудненням атмосфери промисловими викидами та викидами автотранспорту, токсична дія речовин, що утворюються при спалюванні рослин, значно зростає. У сиру туманну погоду частинки диму зв’язуються з водою і утворюють «смог», який довго висить над містом. Шкідливі речовини, вивільнені внаслідок згорання рослин, надовго залишаються у повітрі, що спричиняє загострення хронічних хвороб органів дихання, зростання кількості респіраторних захворювань тощо.

Крім цього, велика шкода завдається довкіллю, спалювання трави і стерні знищує все живе у ґрунті, внаслідок чого він втрачає родючість.

Тому врешті треба відкинути хибну думку про корисність спалювання листя та іншої рослинності. Це заборонено ст. 16 і 22 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”, а ст. 77 та 77-1 Аміністративого кодексу України передбачають штрафні санкції для порушників від одного до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Звертаємось до пологівців, будьте свідомими і не шкодьте своє здоров’я та здоров’я інших!

Інформує: Відділ економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації

Залишити відповідь