Інтерактивні майданчики, лавки з Wi-fi, незвичні арт-об’єкти… – тепер буде можливим і в Пологах! (ФОТО)

Опубліковано в 17:51 Важливі, Новини, У Пологах, Фото-галерея, Цікаво та корисно    932

“Громадський бюджет: запрошення до діалогу” – так називався Форум, що відбувся у Пологах 26 березня.

Завітали працівники органів місцевого самоврядування, громадськості, депутатського корпусу, внутрішньо-переміщені особи, ЗМІ та активні мешканці міста.

Юрій Коноваленко, міський голова звернувся до присутніх із побажанням плідної та злагодженої роботи для гарного результату і спільної мети – створення громадського бюджету. Також, наголосив, що проекти, які вже озвучувались пологівцями, зокрема облаштування басейну, невдовзі будуть втілені у життя, про них ніхто не забуває, тривають пошуки інвесторів.

Вікторія Ковтун і Наталія Копил провели відкритий діалог із присутніми, за допомогою презентації розповіли про усі етапи, принципи формування громадського бюджету, його необхідність та доцільність.

На прикладі створення громадського бюджету в Гуляйпільській ОТГ, Ольга Савицька розповіла про цікаві проекти, що вже на стадії реалізації, і можливість їх втілення у життя в Пологівському районі.

Нагадаємо, ми писали:

Які цікаві проекти буде реалізовано у Гуляйполі

*Громадський бюджет (ГБ) – дієвий механізм взаємодії громади з органами місцевого самоврядування, за допомогою якого жителі міста отримують можливість брати участь у прийнятті рішень на місцевому рівні, щодо розподілу частини бюджетних коштів на втілення суспільно корисних ініціатив.

Процес громадського бюджету активізує громаду, формує довіру громадян до місцевої влади та сприяє їх взаємодії, а також допомагає у визначенні та вирішенні проблем, які найбільше хвилюють жителів міста. Крім того, громадський бюджет підвищує рівень відкритості та прозорості роботи місцевої влади, а також дозволяє жителям міста безпосередньо впливати на бюджетну політику міста.


Для чого потрібен і як він впроваджується?

ГБ – це частина місцевого бюджету (зазвичай від 1% – близько 350 000 грн.), на використання якої можуть безпосередньо впливати самі громадяни, шляхом подання проектів, які будуть реалізовуватись у 2020 році. Це дозволить профінансувати 3 “малі проекти” до 50 тис. грн. і 2 “великих” від 50 до 100 тис. грн.

Подають проекти жителі міста, і голосують теж місцеві. Відбирає проекти і визначає перелік переможців за результатами голосування координаційна рада. Затверджує їх виконком міськради. Реалізують комунальні установи міста.


Під час заходу, протягом 3 годин, була розглянута суть громадського бюджету, його цілі, стандарти, принципи та етапи, на прикладі українських та польських міст. Учасники Форуму мали можливість долучитися до етапу підготовки впровадження громадського бюджету в м. Пологи та розробили практичні рекомендації для його успішної реалізації.

У результаті плідної роботи, було обрано членів координаційної ради з питань формування громадського бюджету, у найближчі дні відбудеться чергове засідання, де оберуть голову та секретаря.

До кінця квітня буде затверджено порядок впровадження громадського бюджету. Протягом квітня-травня усі бажаючі зможуть подавати свої пропозиції проектів. І у червні-вересні відбуватиметься перевірка, обговорення, голосування і визначення переможців.

Тож, усе найцікавіше тільки починається. Чекаємо із нетерпінням! Адже це буде унікальна можливість для пологівської громади створювати цікаві, корисні проекти і втілювати їх в життя нашого міста, участь в яких матимуть можливість приймати навіть діти.

Захід відбувся за менторської підтримки експертки з питань партиципації Анни Ніколенко-Баєвої та експертки з питань фасилітації, модерації Владислави Каневської, що надається учасникам тренінгового циклу “Практики фасилітації та модерації в українських громадах” за проектом «Ініціативи інфраструктурної програми для України. Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що виконується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Залишити відповідь