Історична подія: григорівців-патріотів вшанували встановленням пам’ятної дошки (ФОТО)

Опубліковано в 18:27 Новини, У районі, Фото-галерея    522

15 березня, в с. Григорівка, згідно відповідного Указу Президента України “Про заходи із визначення 100-річчя подій української революції 1917-1921 років” було проведено урочистості з вшанування пам’яті григорівців-патріотів, які брали участь у подіях Української революції, у боротьбі Українського народу за національне самовизначення, шляхом встановлення пам’ятного знаку до 102-річчя від початку української революції та створення Центральної Ради.

Дошку з пам’ятним написом відкрили на площі біля сільської бібліотеки.

Урочистості, пов’язані з історичним моментом, організовано стараннями працівників Григорівського сільського клубу, школи, сільського голови Сергія Радченка, разом з представниками Запорізької та Пологівської РДА Олександром Зубченко та Іриною Півень, радником голови Пологівської райради Михайлом Малишем, начальником відділу культури і туризму Пологівської РДА Мариною Діденко.

Серед шановних гостей були присутніми: доктор історичних наук доцент ЗНТУ Володимир Чоп, працівники Пологівського музею, представник ради ветеранів АТО Тимур Книш та методист Пологівського РОМЦ Єгор Курносов.

“Сто два роки тому, Григорівська сільська громада виступила за те, що хоче перебувати у складі Української Народної Республіки. Це було справжнє патріотичне рішення, бо постаті різних ворогів стояли зовсім поряд…” – розповів дослідник селянсько-повстанського руху в Україні Володимир Чоп.

“Дуже приємно що ми повертаємо своєму краю історію. Наші діти та нащадки мають знати звідки вони пішли, та хто виборов для них незалежність” – звертався зі сцени Тимур Книш.

Тепер, кожного разу, проходячи повз алею сільської бібліотеки, жителі будуть згадувати про героїзм та національну свідомість їхніх земляків – предків. Григорівці зможуть розповісти свою історію нащадкам, посилаючись на такі значущі події в історії Української Державності.

Слава Україні та її Героям!

Оля Белименко

Залишити відповідь