КАТАСТРОФА: Вибухнув найбільший в Україні військовий склад боєприпасів

Опубліковано в 9:58 В Україні, Важливі, Новини    762

26 вересня близько 22:00 з’явилася інформація про вибухи боєприпасів на території арсеналу Міністерства оборони України поблизу м. Калинівка. Здійснено оповіщення жителів м. Калинівка та населених пунктів в 10-кілометровій зоні (Павлівка, Медвідка, Дорожне, Сальнік, Стрижавка). 

Про це інформує ДСНС України.

Сьогодні, відомі дані про двох травмованих. Одну жінку відкинуло вибуховою хвилею, коли вона вибігла з будинку. У неї забій хребта.

“У момент, коли вона входила в дім, у будинок попав снаряд і вибуховою хвилею її відкинуло назад. Забій грудного відділу хребта, забій поперекового відділу хребта і емоційний стан дуже важкий. Будинок зруйновано вщент”, – говорить черговий хірург В’ячеслав Доленко. 

Станом на шосту ранку 27 вересня евакуювали 28 тисяч людей.

Що стало причиною вибухів на арсеналі, наразі невідомо. Безпосередньо перед вибухами СБУ оголосило про контрдиверсійну операцію.

“Зараз казати про причини пожежі не можна. На даний час розгорнуто повністю антитерористичний штаб у Вінницькій області і спеціалісти працюють щодо виявлення диверсійних груп”, – каже перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко.

Боєприпаси влучають у будинки – працівники ДСНС вже загасили пожежі в чотирьох хатах.

Закрито рух усіх видів транспорту, у тому числі:

– автотранспорту на автодорозі Житомир – Могилів – Подільський;

– залізничного транспорту на перегоні Сосенка – Калинівка Південно-Західної залізниці;

– повітряного транспорту в радіусі 50 кілометрів від Калинівки.

Відключили лінії електропередач Калинівка-УкрФлора та Калинівка-Лаврівка. Також відключили газопостачання сіл Дорожнє, Медвідка, Лаврівка.

Вінниця, де мешкають 360 тисяч людей, – поза зоною ураження. Принаймні, так запевнив прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Він приїхав до Вінниці уночі. В обласному центрі розгорнули штаб із ліквідації надзвичайної ситуації.

До ліквідації наслідків надзвичайної ситуації всього залучено 691 осіб та 149 одиниць техніки. Від ДСНС — 195 осіб та 49 одиниць техніки, у тому числі один літак АН-32П, від Національної поліції – 270 осіб та 60 одиниць техніки, від Нацгвардії – 136 осіб та 20 одиниць техніки, від Міністерства оборони України — 30 осіб особового складу та 5 одиниць техніки, у тому числі два пожежні танки, від ВАТ «Укрзалізниця» – три пожежні потяги. Крім того, від Міністерства охорони здоров’я працює 30 медиків та 10 автомобілів швидкої допомоги.

Нагадаємо, це вже не перший випадок вибухів на українських складах із боєприпасами цього року. Минулого тижня вибухнув склад військової частини у селі Новоянисоль неподалік Маріуполя. Це лише два десятки кілометрів від фронту. Причиною попередньо назвали підпал.

Наприкінці березня кілька днів гриміло в Балаклії на Харківщині. Тоді загинули дві людини. 20 тисяч місцевих жителів довелось евакуювати з домівок. Згодом, по допомогу у відновленні житла до місцевої влади звернулися більше трьох тисяч людей.

Два роки тому склади Міноборони зайнялися в місті Сватове на Луганщині. Три з половиною тисячі боєприпасів через пожежу почали вибухати. Загинули троє військових і одна цивільна жінка.

До цього, 2008-го, вибухнув арсенал у Лозовій на Харківщині.

Кілька разів у різні роки займалися склади в Новобогданівці на Запоріжжі. 

Джерело: tsn.ua

Залишити відповідь