КАВУН: П’ЯТЬ ПРИЧИН ЛЮБОВІ

Опубліковано в 13:04 В Україні, Новини, Цікаво та корисно    566

Це унікальна ягода, яка повністю складається з води, але не всі знають про її корисні властивості та переваги.

Кавун завжди перебуває у списку літніх десертів у спекотні дні. Чудово освіжає, втамовує спрагу і наводнює організм. Він практично повністю складається з води і багатий електролітами.

До того ж, у ньому багато лікопену. Цей каротиноїдний пігмент стимулює виробництво колагену і перешкоджає пошкодженню шкіри УФ-променями.

Але є і протипоказання до вживання. Ягоду не можна їсти у разі діареї, коліту, загострення хвороб органів травлення, за наявності каменів у нирках, а також тим, хто має захворювання передміхурової залози.

Купуйте кавуни зараз, коли вони достигають природним шляхом і не містять нітратів. Пам’ятайте, що денний максимум 1-1,5 кг кавуна. Більше — велике навантаження на нирки. І не їжте його до зеленої кірки, бо власне там найбільше нітратів.

ЧОМУ ВАРТО ВЖИВАТИ КАВУН:

1. Стрункість. На 80% складається з води, а в 100 г кавуна всього 40 Ккал. Також містить багато пектинів, що виводять токсини.

2. Детокс. Дає сечо- та жовчогінний ефект, запобігає утворенню каменів у нирках та жовчному міхурі.

3. Фітнес. Цитрулін виводить молочну кислоту, яка накопичується в м’язах під час занять спортом.

4. Антиоксидант (лікопін). Знижує рівень холестерину, містить вітаміни С, Р, фолієву кислоту, залізо, калій, магній, та покращує метаболізм.

5. Настрій. Цитрулін перетворюється на аргінін, який знижує тиск, покращує еластичність судин і працює як антидепресант.

Обов’язково вводьте кавуни до свого меню правильного харчування.

Це смачно та корисно!

Джерело: tsn.ua

Залишити відповідь