Книги скарг відмінили

Опубліковано в 9:30 В Україні, Важливі, Новини, У Пологах, Цікаво та корисно    238

Як стало відомо, з 6 березня Кабінет міністрів скасував обов’язкове ведення книги скарг та пропозицій. Рішення було ухвалене на засіданні уряду, – повідомляє прес-служба Європейської бізнес асоціації.

Ведення книги скарг – дороге задоволення

За офіційними даними Мінекономіки, витрати чесного бізнесу на ведення таких книжок становили понад 125 млн гривень на рік.

“Сюди включались, для прикладу, організаційні витрати, призначення відповідального за неї, розгляд скарг, зберігання інформації тощо. При цьому, це не гарантувало вирішення проблемного питання, котре виникало зі споживачем чи то покупцем”, – повідомляє прес-служба.
“Радянський спадок”

Книги скарг були популярні в Україні ще за радянських часів і мали бути в усіх сферах обслуговування населення. Щоб написати відгук не потрібно мати документи, варто вказати своє прізвище, ім’я, по-батькові й контакті дані. Після того, як запис з’явився, керівництво повинно було не лише усунути проблему, а й написати поряд, що зроблено і відправити звіт невдоволеному споживачу протягом тижня.

Сучасність дивиться на книгу скарг по-іншому

В той же час, як наголошується, дана книга частково порушувала законодавство щодо захисту персональних даних. Оскільки, дані, які залишав споживач, були у відкритому доступі для всіх, включаючи шахраїв.

Наявність або відсутність. Чи законно?

Відтепер, наявність такої книги не є обов’язковою. Варто розуміти, що ніхто не забороняє добровільно використовувати таку книгу для зв’язку зі споживачем. Але абсурдні штрафи за неправильне оформлення – скасовано”, – завили в ЄБА.

“Додатковим каналом комунікації зі споживачем, до прикладу, в ритейлі будуть “гаряча” лінія, сайти компаній, соціальні мережі, офіційні звернення на основі норм Закону “Про звернення громадян”. Такий досвід вже успішно працює в країнах ЄС”, – підсумували в асоціації.

Чи прибрали книгу скарг у Пологах?

В пологівських магазинах книги скарг у переважній більшості є, проте “зробити запис в ній охочих мало”- говорять працівники.

Як перевірили журналісти ПІК, книга скарг і досі є в закутках більшості підприємств та установ міста.

Відмовитись від “совкового” спілкування в Пологах не поспішають, проте і не заперечують, що готові до цього.

Оля Белименко

Залишити відповідь