Коронавірус: чи небезпечні посилки з Китаю?

Опубліковано в 9:55 В Україні, Важливі, Новини    470

Українці активно замовляють товари з Китаю, а от на “Укрпошті” пакунки з Піднебесної не обробляють. Не впроваджено і жодних змін у режимі роботи працівників: ні пов’язок на обличчя, ні рукавичок, йдеться в сюжеті ТСН. 

Учені довели, що коронавірус може передаватися не лишень від організму до організму. Він може жити на різних металах, дереві, папері, пластику та склі. Саме тому китайці намагаються дезінфікувати геть усе. Навіть тамтешній центральний банк вирішив обробляти гроші й зберігати їх певний час на карантині, перш ніж знову запускати в обіг.

А от товари, що надходять з Китаю до України, не піддаються спеціальній дезінфекції.

“Ми керуємось чітко рекомендаціями ВООЗ, Всесвітнього поштового союзу. Вони жодних обмежень у те, як обробляються посилки, не вводять”, – стверджує перший заступник гендиректора “Укрпошти” Олександр Перцовський.

Із цим погоджуються й фахівці Центру громадського здоров’я. За їхніми словами, коронавірус може виживати лише у біологічних рідинах.

“Коронавірус живе на поверхнях, якщо говорити по максимальним строкам, 9 днів. Взагалі середній строк – до 6 днів. Тому, якщо ви отримуєте посилку з Китаю, до цього часу вірус у будь-якому випадку втратить свою заразність”, – каже фахівець відділу інфекційного контролю центру громадського здоров’я Роман Колесник.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

На круїзному лайнері вже другий українець підхопив коронавірус.

Всесвітня організація охорони здоров’я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Залишити відповідь