Корупція процвітає: складено 203 протоколи

Опубліковано в 14:05 Важливі, Для бізнесменів та підприємців, Новини, У регіоні    326

Протягом 8 місяців 2018 року за погодженням з прокуратурою Запорізької області органами Нацполіції складено 203 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією (158 – 8 місяців 2017 року).

Правопорушення виявлено у таких пріоритетних сферах, як агропромисловий комплекс (1), у бюджетній сфері (6), на транспорті (3), у сфері охорони довкілля (8), у паливно-енергетичному комплексі (18).

Протягом 8 місяців поточного року судами до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу притягнуто 107 осіб, що майже у двічі більше ніж за аналогічний період минулого року (59), серед яких 55 депутатів сільських, селищних, міських, районних рад, 7 посадових осіб органів місцевого самоврядування, 7 посадових та службових осіб інших органів державної влади, 3 працівника органів Нацполіції, 2 податківця, 1 працівник митної служби.

Із 107 розглянутих справ, 88 – за ст. 172-6 КУпАП (за фактами порушень вимог фінансового контролю) та 19 – за ст. 172-7 КУпАП (за фактами виникнення конфлікту інтересів).

У той же час, судами закрито 58 справ вказаної категорії (15 закриті у минулому році та набрали законної сили у поточному).

У поточному році у порядку ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» прокурорами внесено 88 подань. За результатами їх розгляду до відповідальності притягнуто 85 посадових осіб.

Слідчими прокуратури області протягом 8 місяців поточного року до суду направлено 15 обвинувальних актів про корупційні правопорушення стосовно 17 осіб, що є 5 умовним місцем по державі.

До суду у серпні 2018 року направлено обвинувальний акт за ч. 2    ст. 15 ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України стосовно начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, який зловживаючи службовим становищем з метою завдання істотної шкоди державним інтересам та спричинення тяжких наслідків у вигляді вибуття із володіння держави земельних ділянок площею 1927 га, вніс до офіційних документів  завідомо неправдиві відомості, таким чином вчинивши всі дії, які вважав необхідними для передачі у постійне користування третім особам земельних ділянок площею 1927 га.

Судами продовжується розгляд ряду актуальних корупційних кримінальних проваджень, направленими до суду у поточному році слідчими прокуратури області

Так, триває розгляд Вільнянським районним судом обвинувального акту відносно голови Новомиколаївської РДА (державний службовець категорії «А») за ч. 4 ст. 368 КК України, яка за пособництвом голови Новомиколаївської районної ради вимагала та одержала неправомірну вигоду у розмірі 27 тис. грн. за винесення розпорядження про виділення зальної ділянки з подальшим підписанням договору оренди на вказану земельну ділянку.

Жовтневим районним судом Запоріжжя розглядається обвинувальний акт за ч. 3 ст. 368 КК України відносно заступника начальника Запорізького регіонального управління водних ресурсів, яка діючи спільно із начальником цього управління, якого оголошено у розшук та стосовно якого вживаються вичерпні заходи до початку процедури спеціального досудового розслідування, одержала від представника ТОВ «Інститут регіональних екологічних досліджень» неправомірну вигоду в розмірі 15 тис. грн. за позитивне погодження розрахунку потреби у воді та водовідведення приватному підприємству.

Інформує: Прес-служба прокуратури Запорізької області

Залишити відповідь