Лайфхак від депутатів: як витратити бюджетні кошти на родичів, щоб це виглядало законно (ВІДЕО)

Опубліковано в 17:20 Актуально, В Україні, Відео-галаеря, Важливі, Новини    663

У депутатів Верховної Ради, з’явилася цікава звичка – вони працевлаштовують помічниками своїх родичів.

Щоб це було не так помітно, депутати “обмінюються” родичами – влаштовують їх помічниками один до одного.

Загалом таким чином народні обранці працевлаштували 12 своїх родичів, на зарплати яким з Держбюджету за 2 роки витратили 4,5 мільйонів гривень.

Це виявили журналісти програми “Схеми”.

За цей час найбільше заробила дружина “слуги народу” Олександра Мережка. Так, Вікторія Улиганець менш ніж за 2 роки отримала 754 тисячі гривень. За трудовим договором вона працює помічницею у “слуги народу” Ігоря Марчука. В середньому помічниця депутата отримує зарплатню у розмірі 41800 гривень на місяць. Але у липні та серпні 2021 року Ігор Марчук призначив їй премії у розмірі 50 тисяч гривень, тому два місяці поспіль вона отримувала майже по 92 тисячі гривень зарплати.

Ще один “слуга народу” – Олексій Кузнєцов – також влаштував свою дружину помічницею до свого колеги по фракції – Олександра Кабанова. Так, за півтора роки роботи Аліна Кузнєцова отримала зарплати на суму понад 672 тисячі гривень. Протягом 2020 року помічниця отримувала щомісяця близько 21,5 тисяч гривень, але в грудні цього ж року Олександр Кабанов підвищив цю суму до 47,5 тисяч гривень на місяць. До того ж, у грудні 2020 року Кузнєцова отримала премію у розмірі 52,5 тисячі гривень, в результаті чого загалом отримала понад 100 тисяч гривень зарплати.

Коли журналісти запитали у Олександра Кабанова, чому саме жінку Олексія Кузнєцова він взяв собі у помічниці, той відповів, що обрав її “через кваліфікацію”.

Ще двоє “слуг народу” вирішили “обмінятися” дітьми. Тобто, вони працевлаштували своїх дітей помічниками один до одного.

Так, син “слуги народу” Андрія Задорожного Іван, працюючи 2 роки на посаді помічника депутата, заробив понад 630 тисяч гривень. Спочатку Задорожний хотів влаштувати сина помічником до себе. Він вже звернувся з відповідним поданням до керівництва Апарату Верховної Ради, але потім відкликав його. А Іван Задорожний згодом почав працювати помічником у “слуги народу” Андрія Костіна. Працюючи на цій посаді, Задорожний отримував щомісяця трохи більше 26 тисяч гривень. У грудні 2020 року Андрій Костін надав премію своєму помічнику, тож тоді він отримав зарплату у розмірі понад 52 тисячі гривень.

При цьому донька Андрія Костіна почала працювати помічницею у Андрія Задорожного. За 2 роки Анастасія Костіна отримала зарплати у розмірі майже 600 тисяч гривень.

Непогано на посаді помічниці депутата заробила і дружина члена фракції “ОПЗЖ” Віктора Чорного. Так, у жовтні минулого року вона почала працювати помічницею у члена “ОПЗЖ” Олександра Колтуновича. За рік роботи Ольга Арканова-Чорна заробила понад 500 тисяч гривень.

Журналістам Віктор Чорний повідомив, що він ніяким чином не впливав на призначення дружини на цю посаду та додав, що вона добре знайома з Олександром Колтуновичем.

Водночас, сам Колтунович розповів журналістам, що особисто не знайомий зі своєю помічницею. Він по прізвищу знає, що вона є керівником Подільської організації “ОПЗЖ”, але в обличчя її ніколи не бачив.

Загалом журналісти нарахували 12 родичів депутатів, які працевлаштовані помічниками у інших парламентарів та отримують за це бюджетні кошти.

Експерти зазначають, що випадки, коли депутати чи посадовці беруть на роботу до державниз структур своїх родичів, є корупційним ризиком. Тому такі випадки потребують особливо ретельної перевірки. Для того, щоб визначити, чи насправді помічник є гарним фахівцем і чи не дарма він отримує бюджетні кошти, пропонують аналізувати ефективність роботи цих людей.

Зазначимо, що 17 вересня 2020 року народні депутати підтримали законопроєкт, згідно з яким вони не мають права брати своїми помічниками близьких родичів. Але і з цієї ситуації винахідливі депутати знайшли вихід.

Залишити відповідь