Малий бізнес зможе сплачувати 0% за наявними кредитами

Опубліковано в 11:36 В Україні, Важливі, Для бізнесменів та підприємців, Новини    364

Збільшення максимальної суми позики до 3 млн грн, розширений перелік інвестиційних цілей кредитування та можливості рефінансування під 0% – такі зміни були прийняті в програму«Доступні кредити 5-7-9%» Кабміном на засіданні 15 квітня.

– Внесені зміни стосуються практичної допомоги тим мікро- та малим підприємствам, які зараз зіштовхнулися з питанням обслуговування кредитного навантаження. Мікро- і малий бізнес зможе звернутися в банк щодо своїх наявних кредитів, і держава компенсує відсоткову ставку, тобто підприємство буде платити 0%, – пояснив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Він зауважив, що якщо в підприємства є 500 тис. грн кредиту, то, звернувшись в банк і отримавши допомогу за цією програмою від держави, підприємство протягом року буде сплачувати 0%.

Згідно з рішенням Уряду максимальна сума кредиту за цією програмою становить 3 млн грн. До інвестиційних цілей на отримання позики включили:

– придбання нежитлової нерухомості;

– придбання об’єктів права інтелектуальної власності;

– фінансування оборотного капіталу;

– інвестиційні цілі, пов’язані із запобіганням поширенню COVID-19 (виробництво лікарських засобів та/або медичних виробів та/або медичного обладнання тощо).

Також програма розширена і на можливості кредитування задля рефінансування присутніх заборгованостей. Умовами для отримання такої позики є:

– збереження не менше 60% фонду оплати праці та 80% чисельності персоналу у порівнянні зі станом на 1 березня 2020 року;

– розмір річного доходу від господарської діяльності, що не перевищує суму, еквівалентну 10 млн євро;

– відсутність станом на 1 березня 2020 року нечинних кредитів (NPL).

Більше корисної інформації для бізнесу в умовах карантину тут: https://sme.gov.ua/covid19/.

З детальною інформацією про «Доступні кредити 5-7-9%» можна ознайомитися тут: https://sme.gov.ua/579start/.

За матеріалами Урядового порталу

Залишити відповідь