Масляна-2020 в районній бібліотеці: жартували, співали та прощались з зимою

Опубліковано в 11:59 Актуально, В Україні, Важливі, Новини, У Пологах, У районі    746

Кажуть, що під час Масляної, треба скуштувати млинців щонайменше з семи начинками або від сімох господинь – аби набратися  здоров’я аж до наступної зустрічі з весною… Хто ще не встиг – мерщій по сусідах за млинцями, адже попереду останні дні Масниці. Про це, а також про старовинні звичаї, жарти, оберіги та навіть ворожіння розповідали  школярам у Пологівській районній бібліотеці.

Традиційний історично-етнічний екскурс був підготовлений  на базі КУ «Пологівська центральна районна бібліотека» Пологівської МР. Допомагали відтворити народне дійство юні артисти та ведучі 10-А класу Пологівської гімназії «Основа» (класний керівник Тетяна Землянухіна). Також свій артистичний талант продемонстрували дівчата з 5-А, 9-А та 9-Б класів гімназії.

Від першого дня Масляної (Колодія) – понеділка, що зветься «Зустріч», до останнього – неділі, яку називають «Проводи», під автентичний музикальний супровід та тематичний відеоряд, юні артисти показали побутові обряди, народні гуляння та особливості святкування, перемежовуючи постановочні виступи з музикальними номерами. Глядачі стали свідками короткого життя «Колодки» – другого символу свята: від народження до обрядового поховання. А вже потім, за традицією, на кожного юнця, що не одружився до кінця року (а новий рік святкували весною), жіноча громада вішала дерев’яні колодки… Також дізналися про «вірні» способи ворожіння, звернули увагу на особливості під час смаження млинців та навіть долучилися до гуртових жартівливих ігор.

Не залишились осторонь весняної події і гості заходу: заступник голови Пологівської ОТГ Сергій Колісник та начальник відділу культури й туризму Марина Діденко. Вони подякували як організаторам свята, так і артистам за прекрасну, злагоджену роботу та цікаве, пізнавальне дійство. Адже українська історія та культура настільки багаті та багатогранні, що кожна народна подія, як би її не святкували з року в рік, стає унікальною і відкривається по-новому.

Ну, і що ж то за Масляна без ритуального спалення зимової Марени, яке уособлює темні сили – саме так гості та учасники заходу «попрощалися» з зимою та ще трішки наблизили весну. І хоч під чималим вітром Марена не відразу погоджувалась на страту, проте згоріла швидко і яскраво, додаючи колориту великому хороводу.

Окрема подяка учням, які зробили тематичне свято яскравим та колоритним: Іллі Сещенко, Софії Гудко, Анастасії Брязун, Андрію Тищенко, Богдану Мяло, Анастасії Лазунько, Анастасії Костенко, Дарині Лободі, Дарині Мащенко, Лізаветі Унжаковій, Софії Клименко, Руслані Булат, Анастасії Порохні, Вероніці Федченко та Валерії Маслюк.

1 коментар на “Масляна-2020 в районній бібліотеці: жартували, співали та прощались з зимою

  • З утворенням Пологівської ОТГ, та збільшенням керівного апарату громади в рази, міністру фізкультури доводиться ділити лаври слави й з іншими масовиками-витівниками, бо ні заходів, ні хороводів в календарі тепер на всіх не вистачає! ))

Залишити відповідь