Маєте вживані батарейки? Віддайте їх Тенгізу!

Опубліковано в 14:55 Важливі, Новини, У Пологах    1 715

Минулого року журналісти ПІК висвітлювали тему стосовно збору використаних елементів живлення і навіть пропонували створити пункти прийому для їх подальшої утилізації.

Утилізація батарейок: куди пологівцям подіти використані елементи живлення?

Нажаль, ніхто не відгукнувся на пропозицію.

Проте знайшлася людина, яка реалізувала дану ініціативу самостійно.

Пологівці знають Тенгіза Дадіані як добру людину, активіста, культурного діяча, тренера, підприємця, а тепер – і як захисника навколишнього середовища.

Тенгіз розповів, що опісля перегляду сюжету про шкоду використаних батарейок, які отруюють і флору і фауну, вирішив зробити цей світ чистішим.

Він почав збирати вживані батарейки до картонної коробки. Час від часу їх забирають поставщики і віддають на утилізацію.

Всі бажаючі мають змогу принести батарейки до його точки продажу, яка знаходиться у приміщенні супермаркету АТБ.

Найбільш дивують Тенгіза не причини за якими люди викидають батарейки до смітника, заздалегідь знаючи про можливу шкоду від них, а їх бажання отримати гроші за непотрібні елементи живлення.

Без сумніву, сортування сміття дозволить зменшити кількість звалищ, відкриє перспективу створення нових робочих місць, утилізувати відходи і створювати з них нові вироби.

Та з батарейками все інакше. В Україні існує єдиний завод, який займається їх утилізацією за власний кошт.

Тому, всі небайдужі можуть збирати елементи живлення, невеликі акумуляторні батарейки від гаджетів у пластикову тару і приносити їх до Тенгіза Дадіані, завдяки якому вони будуть передані на утилізацію.

Ми мусимо бути відповідальними за чистоту навколишнього середовища, адже від цього залежить в якому світі будуть жити наші діти, тож, давайте разом зробимо його чистішим…

1 коментар на “Маєте вживані батарейки? Віддайте їх Тенгізу!

  • Якщо бути об’єктивним – то треба зазначити що в Україні на сьогодні немає підприємств по переробці батарейок. Всі твердження про це – на більше чим піар. Тенгиз теж не виключення. https://znaj.ua/society/193673-v-ukrajini-zakrivsya-ostanniy-zavod-po-pererobci-batareyok-u-chomu-nebezpeka
    Зібрані на переферії (у провінції на зразок нашого міста) відпрацьовані батарейки, які треба думати збираються в Пологах не тільки в АТБ (пункти прийому у деяких школах в свій час анонсував особисто мер міста) так звані “поставщики”, у кращому випадку “утилізують” у контейнери що роками чекають своєї участі, а в більшості випадків просто викидаються ними ж на смітники, бо транспортування та переробка їх економічно не вигідні, і державою не дотуються. Крім того, більшість батарейок ввозиться в Україну нелегально, та контрабандно, вироблені вони в Китаї, і знайти кінці їхньої “родословної” та справжнього поставщика майже неможливо. За всі роки Незалежності, єдина, 20 тонна партія батарейок зібраних в Україні, ще тільки планується бути відправленою на справжню глибоку переробку в ЄС в кінці цього року… https://rubryka.com/2019/11/29/persha-v-ukrayini-organizatsiya-otrymala-dozvil-na-pererobku-batarejok-v-yes/

Залишити відповідь