Млинці, вареники, глінтвейн, пісні й танці… Як у Воскресенці Масляну гуляли (ФОТО)

Опубліковано в 12:56 Новини, У районі, Фото-галерея    569

18 лютого, у Прощену неділю біля СБК с. Воскресенка відбулося народне гуляння «Весела Масниця», а його символом були млинці. Смакуючи ними, наші предки вважали, що вбирають у себе часточку тепла й сили великого Сонця. Масниця – час розваг, забав, і веселих конкурсів. Тому і у Воскресенці веселощів було вдосталь.

Із привітальними словами виступив голова Воскресенської сільської ради Гузенко Микола Іванович і зауважив: що свято було організовано з метою об’єднати громаду, популяризувати Масляну та показати людям, що у нас є свої традиції.

На імпровізованій сцені лунав святковий концерт вокального колектива «Гармонія» керівник Кравцова Людмила Іванівна.

Театралізоване дійство народження дерев’яної ляльки – «Колодки» у виконанні Олександра Корнієнка було неперевершене. Серед присутніх жінок, які не забули як сповивати «колодку-ляльку» продемонстрували свої здібності у конкурсі, за що і отримували смачні подарунки.

Також, на площі були представлені роботи дітей гуртка «Натхнення» керівник Чорна Світлана Василівна.

Завітала на свято і героїня мультфільма Свинка Пеппа, яка водила хороводи разом із дітлахами.

Символом прощання з зимою стало обрядове спалення Опудала, що, за українськими легендами, спалює всі негаразди, заряджає здоров’ям та бадьорістю, символізує собою остаточну перемогу тепла над холодом, весни – над зимою. 

Колектив СБК с.Воскресенки щиро дякує за спонсорську допомогу в організації свята Масляної: директору АФ «Батьківщина» Трубілову Олегу Віталійовичу, Цукану Миколі Петровичу, Бондаренко Наталії Анатоліївні за чудовий глінтвейн та шкільним кухарям Воскресенського НВК та ЗОШ I-II ступенів за приготування смачних вареників та млинців.

Весело провівши зиму, та в очікуванні весни, гості свята пригощалися млинцями, варениками, гарячим чаєм та глінтвейном.

Окрім того, у дитячому садку «Дзвіночок» також пройшла Масляна, діти прощалися з Зимою і зустрічали Весну.

В процесі підготовки (яку хоча б в мінімальному вигляді має на увазі будь-яка імпровізація), усвідомлення самого сенсу свята, проспівування пісеньок і закличок, ігор на свіжому повітрі діти бачать: ось сніг і зима, але ось – скоро весна, і це відчувається. Вони на собі відчувають, як зима зустрічається з весною, вони розуміють сенс проводів зими ще глибше і тонше, ніж дорослі. І радіють щиро.

В кінці свята, відбулося символічне спалювання солом’яного опудала Зими, при цьому діти хороводили і все примовляли: «Масляна, прощай! На той рік знову приїжджай!”

Інформує: Воскресенська громада

Залишити відповідь