МОН оновило правила приймання до закладів профосвіти

Опубліковано в 15:39 В Україні, Важливі, Новини    318

Вступна кампанія до закладів професійної освіти у 2020 році відбуватиметься за оновленими Правилами приймання. За повідомленням МОН, тепер вступникам потрібно подавати менше документів для зарахування, а підприємствам буде простіше направляти фахівців на підвищення кваліфікації.

Наказ, який визначає зміни у Правилах, зареєстровано у Міністерстві юстиції та оприлюднено на сайті МОН. Тепер право на першочерговий вступ матимуть призери фінального етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Також скористатися пільгами під час вступу зможуть люди з інвалідністю та діти з малозабезпечених сімей.

Спроститься також механізм взаємодії закладів з підприємствами. Щоб відправити фахівців на навчання або підвищення кваліфікації, роботодавець зможе підписати угоду, покривши витрати на навчання.

Змінюються, зокрема, підходи до роботи зі вступниками. Приймальні комісії приділятимуть більше уваги консультаціям: проводитимуть бесіди щодо вибору професії, інформуватимуть про умови навчання та перспективи працевлаштування після випуску.

Нагадуємо, набрало чинності Положення про інституційну форму здобуття профосвіти. Воно розширює кількість форм, за якими можна навчатися у професійно-технічних навчальних закладах.

За матеріалами Урядового порталу

Залишити відповідь