МОН розпочало пілотування державних шкільних е-журналів та е-щоденників

Опубліковано в 14:24 В Україні, Важливі, Новини    312

Міністерство освіти і науки України розпочало проєкт з пілотування безкоштовного програмного забезпечення для створення та ведення шкільних електронних журналів та щоденників. У випробуванні нових е-додатків візьмуть участь щонайменше по два-три заклади освіти з кожної області.

Тестування триватимуть з 5 до 16 жовтня. Всі отримані від вчителів та адміністрацій шкіл зауваження будуть оперативно опрацьовані та враховані при налаштуванні системи. Після завершення першого етапу (орієнтовно у листопаді цього року) державні е-журнали та е-щоденники стануть доступними всім українським школам на безоплатній основі.

За повідомленням заступника Міністра освіти і науки Артура Селецького, на ринку освітніх послуг е-журнали та е-щоденники – це не новинка. Є комерційні пропозиції, але не всі школи фінансово можуть їх собі дозволити. Тому Міністерство пропонує базову безкоштовну версію електронних журналів та щоденників, а школи вже зможуть обирати. В майбутньому, завдяки широкому застосуванню електронних журналів, коли учень змінюватиме школу, вся інформація про його успішність буде прямувати за ним до нового навчального закладу. Це також дозволить переспрямовувати за учнем державні кошти на його навчання.

Нове програмне забезпечення розроблене на базі державної модульної системи АІКОМ (раніше ДІСО), яка відома багатьом освітянам як інструмент зі збору освітньої статистики. Система має доволі зручний та зрозумілий для освітян інтерфейс. Ті школи, які перейдуть на ведення електронних журналів, зможуть найближчим часом відмовитись від їх дублювання в паперовому вигляді. Для цього МОН готує відповідні зміни до низки нормативно-правових документів.

2 жовтня відбулось перше навчання для шкіл, які зголосилися стати учасниками пілотного проєкту. Крім того, для користувачів (вчителів, батьків, учнів) надалі будуть підготовлені детальні роз’яснення та відеоінструкції.

Переваги широкого застосування електронних застосунків зможуть відчути й батьки, які в режимі онлайн у е-щоденниках бачитимуть інформацію про присутність дитини на навчанні, рівень її успішності, коментарі вчителів. У разі переведення на дистанційне навчання через е-щоденники учні зможуть отримувати завдання та слідкувати за змінами, що відбуваються у школі.

За матеріалами Урядового порталу

Залишити відповідь