МОНЕТИЗАЦІЯ СУБСИДІЙ: Скільки пологівців її отримують?

Опубліковано в 15:45 Важливі, Новини, У Пологах, У районі    269

За підтримки Президента України Петра Порошенка постановою Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 № 62 внесені зміни до Положення про порядок  призначення  житлових  субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 № 848, згідно з якими визначено механізм виплати житлових субсидій  у готівковій формі.

4 березня 2019 року субсидіанти-пенсіонери почали отримувати субсидії готівкою одночасно з пенсіями. Період здійснення виплати монетизованих субсидій був синхронізований з датами виплати пенсій, тобто кожен пенсіонер-одержувач субсидії отримав гроші у встановлену за графіком виплати пенсії дату впродовж виплатного періоду (з 4 по 25 число місяця).

12 березня Ощадний банк розпочав виплату субсидії готівкою громадянам, які не є пенсіонерами і яким субсидію було призначено до 31 грудня 2018 року – через AT „Ощадбанк” шляхом перерахування коштів для здійснення грошових переказів  через  платіжну систему „Система термінових переказів «Швидка копійка» a6o шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в AT „Ощадбанк”.

Так, за інформацією управління соціального захисту населення, з початку року за призначенням житлової субсидії звернулося 1676 домогосподарств. За станом на 27.03.2019 призначено субсидії для 540 домогосподарств. З них безготівкову грошову субсидію отримують 134 домогосподарства.

Загальна кількість отримувачів субсидії (у безготівковій грошовій та готівковій формах) становить 3899 домогосподарств. Серед 3765 осіб – отримувачів готівкової форми субсидії майже 2497 пенсіонерів, які отримують кошти разом з пенсією через відділення «Укрпошти» або через банківські установи; 1268 осіб працездатного віку (отримують кошти через АТ «Ощадбанк»).

З 1 березня таке поняття, як обов’язковий платіж скасовується. Домогосподарство отримає субсидію готівкою і повинно самостійно розрахуватися за спожитий газ, тепло, воду, електроенергію.

Процес монетизації субсидій передбачає, що кошти, зекономлені за рахунок ефективного використання ресурсів, залишатимуться споживачам – отримувачам субсидій – на власні потреби.

“Чому важлива субсидія “живими” коштами? Це можливість для людей навчитися управляти послугами і своїм споживанням, а також отримати “живі” гроші від держави на оплату комунальних послуг. У той же час зекономлені кошти, які залишаться після оплати комуналки, люди зможуть використовувати на власний розсуд”,

Звертаємо увагу, що у травні 2019 року всім одержувачам субсидій потрібно обов’язково подати заяву та декларацію про доходи до управління соціального захисту населення. Автоматична пролонгація торкнеться тільки тих, хто звернувся за субсидією в цьому році вперше.

Інформується на сайті Пологівської РДА

Залишити відповідь