Музей Махна просто неба буде у Гуляйпільській громаді

Опубліковано в 16:54 Новини, У регіоні    234

Реформа децентралізації дала об’єднаним територіальним громадам не тільки нові можливості, не лише передала на місця фінанси, а й підштовхнула людей відчувати власну відповідальність за розвиток територій, рахувати гроші і шукати шляхи поповнення бюджету. На цьому наголосила керівник апарату  облдержадміністрації Зінаїда Бойко під час круглого столу «Туристичний потенціал ОТГ Запорізької області», який відбувся у Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України. До заходу долучилися представники бізнесу, асоціацій та громадських об’єднань, які працюють  у сфері розвитку туризму.

На сьогодні в області створено 52 ОТГ, протягом найближчого часу з’являться ще три. І кожна з них має  можливості для розвитку туризму, свої унікальні об’єкти.

Під час заходу 10 громад презентували свої об’єкти, які вже  сьогодні готові приймати туристів. Проте поки що мова йде про тури одного дня.

Це і рекреаційні зони відпочинку (форелева ферма у Комишуваській ОТГ), і унікальні заходи — як  фестиваль сала у Великобілозерській ОТГ, історичні реконструкції,  відвідування підприємства з виготовлення літаків та можливість з неба побачити територію Веселівської громади,  і агротуризм, коли можна не лише побачити, як виробляють сири (Покровське), зібрати самим урожай у садах, а й влаштувати виїзні фотосесії на фоні квітучих вишневих дерев у Преображенській ОТГ. Влаштували музеї просто неба — техніки у Смирновській та Махна у Гуляйпільській громадах.  На території області є ще збережені менонітські будівлі (Остриківська ОТГ) та замок Міклашевського (Біленьківська ОТГ), монастирі та церкви, скіфські поселення (Чернігівська),  100-річні хати, колодязі, зимівники, ставки тощо.

Багато із запропонованих об’єктів зацікавили представників турбізнесу. Отримали громади і пропозиції щодо поширення інформації про можливості для відвідування туристичних об’єктів, а також  навчання з проведення презентацій туристичних продуктів та їх облаштування для зручного відпочинку.

Інформує: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА

Залишити відповідь