На Пологівщині планують створити інклюзивно-ресурсний центр

Опубліковано в 18:05 Новини, У районі    483

Сьогодні, 31 серпня, відбулося засідання постійної комісії Пологівської районної ради з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молодіжної політики та спорту, яке провів заступник голови комісії Анатолій Бірюков.

Участь у засіданні взяли голова районної ради Олександр Покутній, голова райдержадміністрації Артур Крупський, перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Клименко та заступник голови райдержадміністрації Ірина Півень, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Павло Капітонов, в.о. директора КУ «Міжшкільний навчально-виробничий комбінат Пологівської районної ради» Наталія Радченко, завідувач районної психолого-медико-педагогічної консультації відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Юлія Тоцька, працівники виконавчого апарату районної ради.

Під час комісії, депутати визнали доцільним створення комунальної установи «Пологівський інклюзивно-ресурсний центр» та рекомендували відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації підгодовувати необхідні документи і відповідний проект рішення районної ради для розгляду на черговій сесії. З метою забезпечення належних умов для роботи цього центру Пологівській райдержадміністрації рекомендовано створити робочу групу. Від постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молодіжної політики та спорту до складу робочої групи делеговано депутата Альбіну Донець.

Що таке інклюзивно-ресурсний центр?

Інклюзивно-ресурсні центри утворюють, щоб забезпечити права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2-х до 18-ти років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.

Задля цього ІРЦ має: проводи комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини надавати психолого-педагогічну допомогу забезпечувати системне кваліфіковане супроводження. Така діяльність центру не розповсюджується на вихованців ДНЗ компенсуючого типу учнів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів).

Принципи діяльності інклюзивно-ресурсних центрів: повага та сприйняття індивідуальних особливостей дітей дотримання найкращих інтересів дитини недопущення дискримінації та порушення прав дитини конфіденційність доступність освітніх послуг з раннього віку міжвідомча співпраця. 

Окрім того, під час засідання членами комісії розглядалось питання про подальшу діяльність комунальної установи «Міжшкільний навчально-виробничий комбінат Пологівської районної ради». В.о. директора комунальної установи Наталія Радченко доповіла, що 8 червня 2017 року отримано сертифікат про державну акредитацію з підготовки водіїв транспортних засобів категорії «В», «С» та «С1», згідно з яким заклад може здійснювати підготовку учнів за відповідною програмою. За результатами розгляду депутати рекомендували відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації відновити з 1 вересня 2017 року роботу комунальної установи при умові відкриття однієї групи з підготовки водіїв транспортних засобів та з урахуванням результатів тарифікації педагогічних працівників навчальних закладів. Керівнику КУ«Міжшкільний навчально-виробничий комбінат Пологівської районної ради» було наголошено на необхідності продовження роботи щодо отримання закладом ліцензії з надання освітніх послуг, пошуку інших форм здійснення допрофесійної та професійної підготовки.

 

Залишити відповідь