На Пологівщині з наступного тижня почне працювати пункт гарячого харчування

Опубліковано в 14:45 Важливі, Новини, У районі    433

У листопаді, як і планувалося, в області розпочато безкоштовне гаряче харчування бездомних громадян, осіб, звільнених з місць позбавлення волі, та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах. Для цього за обласною Програмою для Пологівського району (на листопад-грудень) виділено 6 тис. 358 грн. 

На Пологівщині гаряче харчування для даної категорії громадян розпочнеться з наступного вівторка, 7 листопада у приміщенні комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» за адресою: м. Пологи, вул. І.Чеберка, 23.

До меню гарячого харчування увійде: борщ, каша, чай, шматок хліба. Така порція коштуватиме 17 гривень, як і минулого року. Обід розпочинатиметься з 12:00, і запланований двічі на тиждень (вівторок та четвер).

Їжа пакуватиметься в одноразовий посуд, і видаватиметься з собою кожному, хто звернеться в установу.

Для гарячих обідів у листопаді виділено кошти у сумі 2 тис. 720 грн. (160 порцій), у грудні – 3 тис. 638 грн.

Обов’язковою вимогою для тих, хто харчуватиметься є наявність довідки про флюорографічне обстеження.

– Громадянам, які не мають паспорту чи інших документів, що засвідчують особу, ми видаємо направлення, за яким вони можуть пройти флюорографію у Пологівській ЦРЛ без пред’явлення паспорта. – зазначає Наталія Добровольська, завідуюча службою обліку бездомних громадян.

Вона також зазначила, що у минулому році по гарячі обіди приходило близько 8 громадян, але цьогоріч, установа розраховує на 20 осіб, адже додадуться ще громадяни з пологівського реабілітаційного центру РО «Любов ближнього».

Окрім того, варто зазначити, що гарячі обіди також видаються соціальним працівникам для людей похилого віку, за якими вони доглядають, і які не мають можливості повноцінно харчуватись, потрапивши у складні життєві обставини.

Наталя Миколаївна розповіла також, що були випадки, коли до їх установи звертаються безхатченки й з інших районів області: Оріхівський, Гуляйпільський… Їм жодного разу не відмовили, а пригріли і нагодували.

Після перших морозів, у Пологівському районі почнуть працювати і пункти обігріву. 

У минулому році таких було 4:

КУ «Територіальний центр соціального обслуговування» вул. І. Чеберка, 23
КУ Пологівська цетральна районна лікарня Пологівської районної ради Запорізької області (приймальне відділення) вул. ім. Героя України Сацького В.А., 6
КУ «Дитячо-юнацька спротивна школа» Пологівської районної ради Запорізької області вул. ім. Героя України Сацького В.А., 7
КУ «Пологівська залізнична лікарня» Пологівської районної ради Запорізької області вул. І.Чеберка, 5

Проте, відомо, що минулоріч, Пологівська ЦРЛ скаржилась на безхатченків, які у непристойному вигляді, з нетверезою поведінкою порушували лікарняний спокій і порядок. Тож, чи діятиме пункт обігріву в цьому році поки невідомо.

У залізничній лікарні пункт обігріву був постійно зичинений минулої зими.

А у ДЮСШ безхатченків не впускали через незручне для їх роботи облаштування зони обігріву. У разі великої непогоди, заметілей та перектитих доріг, у спортивну школу звозили людей для ночівлі.

У Терцентрі пункт обігріву працює, але не цілодобово, лише з 8:00 до 17:00. Відвідувачів обігрівають та пригощають чаєм.

Керівництво КУ «Територіальний центр соціального обслуговування» звертається до пологівців бути небайдужими, та не виганяти безхатченків з вокзалів міста у сильні морози, адже діватись їм по суті нікуди, і більшість з тих, що “подорожують” вокзалами, не є мешканцями Пологівського району.

Залишити відповідь